- Mitybos režimas. Nieko nėra baisesnio prisižadinti su ištinusiu veidu. Todėl antroje dienos pusėje sumažinkite skysčių ir druskos vartojimą.
- Kofeinas ir alkoholis. Jei norite miegoti kaip mažylis, atsisakykite stiprios arbatos ir kavos po pietų. Kofeinas, esantis gėrimuose, neigiamai paveiks organizmą ir sutrikdys sveiką miegą. Dar blogiau organizmą veikia alkoholis prieš miegą.
- Vėdinkite miegamąjį. Likus maždaug 15-20 minučių iki miego tegul kambarys prisipildo gaivaus oro. Tai geriausia priemonė miego ramybei.
- Kruopščiai nuvalykite kosmetiką nuo veido. Moterys pamiršta kartais nusivalyti kosmetiką nuo veido, o kartais tam neturi jėgų. O vakare makiažas atlieka savo juodąjį darbą: užkemša poras, neleidžia odai kvėpuoti, oda sausėja ir plonėja, greičiau sensta, blakstienos tampa trapios.
- Naktinis kremas. Kai veidas nuvalytas, nuplautas, pats laikas užsitepti ant veido naktinį kremą. Tai galioja ir vyrams. Tik nereiškia, kad daug mėgiamos priemonės suteiks efektyvumo – neužkimškite odos porų.
- Raminamoji vonia. Atsigulkite į vonią prieš miegą. O ingredientai gali būti šie: jūros druska, eteriniai aliejais ir įvairios vonios putos. Tik vandens temperatūra neturi būti labai aukšta.
- Plaukai prieš miegą. Plaukams taip pat reikia poilsio. Jei per dieną jūs naudojote plaukų formavimo priemonių, šukuoseną geriau išplauti. Jei nenaudojate jokių priemonių, paprasčiausiai iššukuokite plaukus, supinkite juos į laisvą kasą.
- Teisinga poza. Rytinei mūsų būsenai daugiausiai įtakos turi miego poza. Atsisakykite aukštų pagalvių ir minkštų čiužinių, kurie turi įtakos ir stuburo iškrypimui. Optimaliausia poza miegoti yra ant nugaros – taip išvengsite ir įvairių odos „suglamžymų“.
Ką daryti ryte, kad jaustumėtės žvaliai?
- Teisingai atsikelkite iš lovos. Nereikia šokti iš lovos lyg nudegtiems. Lėtai pasitampykite, kelkite rankas virš galvos ir nuleiskite žemyn. Patrinkite delnus, pamasažuokite pirštus. Tokia procedūra aktyvuoja visus organizmo taškus, atsakančius už organų sistemų darbą.
- Kontrastinis dušas. Niekas taip neapdovanoja energija, kaip besikeičianti šalto-karšto vandens srovė. Kontrastinis dušas teigiamai veikia imunitetą, treniruoja kraujagysles ir sąnarius, gerina kraujotaką ir greitina medžiagų apykaitą.
- Mankšta. Rytiniai pratimai nėra skirti apsunkinti dar neprisižadinusį organizmą, atvirkščiai – jie dovanoja energijos užtaisą, papildomą blizgesį akyse ir gerą veido spalvą. Užtenka atlikti keletą tempimo pratimų, kad pajustumėte gyvybines jėgas visame kūne. Ir nereikia jokių staigių judesių.