„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bauginanti 19-metės istorija: „Maniau, kad man tik pagirios, o gydytojai gyventi davė metus“

Kai 19-metė Ella, atostogaudama su draugėmis, pasijuto prastai, dėl to ji apkaltino pagirias. Tačiau merginos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis, kai gydytojai atskleidė, jog ji turi nepagydomą smegenų auglį, o gyventi jai galimai liko vos metai, rašo dienraštis „Daily Mail“.
Pagirios
Pagirios / 123RF.com nuotr.

Atostogauti į Graikiją britė Ella Pick su keturiomis draugėmis išsiruošė praėjusį birželį. Merginos norėjo smagiai atšvęsti koledžo baigimą. Vis dėlto, baigiantis savaitę trukusiai išvykai, Ella pajuto, jog visiškai gerai nesijaučia.

„Pirmąsias dvi ar tris naktis man viskas buvo gerai. Visos puikiai leidome laiką. Vėliau nesijaučiau blogai, tiesiog nesijaučiau savimi. Ne tiek išgerdavau, ne taip daug kur išeidavau. Galvojau, kad galbūt man pagirios. Dabar žvelgiu atgal ir galvoju, kad man tikrai nebuvo gerai“, – pasakojo britė.

Grįžus namo, merginos simptomai tik dar pablogėjo. Maždaug po savaitės ją pradėjo kamuoti siaubingi migrenos priepuoliai.

„Spaudimas pakaušyje buvo baisus. Aš visada kentėjau nuo migrenos, bet niekada tokio stiprumo. Vėliau mano kairė akis nukrypo link veido vidurio. Nuėjau jos pasitikrinti, o mane nukreipė į ligoninę ir pasakė, kad tai kelia nerimą“, – teigė Ella.

Vieną dieną, po ypač sunkaus migrenos priepuolio duše, mergina buvo skubiai nuvežta į ligoninę. Gydytojai jos smegenyse aptiko gumbą. Nustatyta, kad tai – difuzinė vidurio linijos glioma (DIPG). Ellai praėjusią liepą gyventi buvo duota 12 mėnesių.

DIPG yra nepagydomas ir neoperuojamas. Šis smegenų vėžys paprastai užklumpa vaikus, bet greitai augantis navikas gali atsirasti ir suaugusiems. Jis auga vidurinėje linijoje, tarp dviejų smegenų pusių, ir per metus pasiglemžia daugumą tų, kurie juo suserga, teigia „Brain Tumor Charity“.

Unsplash nuotr./Smegenys
Unsplash nuotr./Smegenys

DIPG dažniausiai sukelia pusiausvyros ir vaikščiojimo problemas, rankų ir kojų silpnumą, veido išraiškų valdymo sunkumus, kalbos sunkumus, rijimo ir kramtymo problemas, dvejinimąsi akyse arba akių judesių valdymo problemas. Jis taip pat gali sukelti pykinimą, nuovargį ir galvos skausmą.

Išgirdus diagnozę, Ellą apėmė šokas: „Jaučiausi visiškai sustingusi. Tai vis dar nesijaučia tikra. Gydytojai negali tiksliai pasakyti, kiek laiko man liko, – jie negali padaryti biopsijos dėl to, kur yra auglys. Jei man būtų atlikta biopsija, greičiausiai likčiau paralyžiuota.“

„Grįžau į darbą ir bandau gyventi kaip įprasta. Keletą kartų atostogavau su šeima – tiesiog stengiamės išnaudoti turimą laiką“, – pridūrė britė.

Praėjusiais metais jai buvo atliktas šešių savaičių radioterapijos kursas, tikintis sulėtinti naviko progresavimą. Naujausias tyrimas parodė, kad navikas po gydymo kurso buvo stabilus ir neaugo.

„Nuolat vyksta skirtingi tyrimai su įvairiais vaistais. Būčiau pasiryžusi išbandyti bet ką. Tu niekada nesitiki, jog kažkas panašaus nutiks, kai tau – 18-a. Tai – kaip filmas“, – sakė Ella.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“