„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip padėti kepenims: 9 būdai, kaip tai padaryti

Kepenys – gyvybiškai svarbus organas, dažnai dirbantis užkulisiuose, tačiau nepaprastai svarbus bendrai sveikatai ir gerovei. Jos atsakingos už daugiau nei 500 esminių funkcijų, įskaitant: kenksmingų medžiagų detoksikaciją, vaistų metabolizmą ir tulžies gamybą, o kad palengvintų virškinimą, atlieka dar ir pagrindinį vaidmenį palaikant kūno homeostazę.
Kepenys
Kepenys / 123RF.com nuotr.

Nepaisant nepaprastų regeneracinių gebėjimų, kepenys gali būti pervargusios ar net pažeistos dėl netinkamo gyvenimo būdo, toksinų ir tam tikrų ligų.

Kepenų sveikatos užtikrinimas reiškia ne tik ligų prevenciją, bet ir gyvenimo kokybės gerinimą. Surinkome veiksmingų devynių būdų sąrašą, ką reikėtų daryti, norint ne tik apsisaugoti, bet ir palaikyti puikią kepenų veiklą.

Subalansuota mityba: visko – po truputį

Dieta, kurioje gausu vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų ir liesų baltymų, gali labai prisidėti prie kepenų funkcijų gerinimo. Šie maisto produktai suteikia esminių maistinių medžiagų, kurios padeda kepenims efektyviai atlikti savo darbą.

Įvairūs, spalvingi vaisiai ir daržovės užtikrina gausų, nuo pažeidimų, kepenis saugantį, antioksidantų užtaisą.

Skaidulos iš vaisių, daržovių ir nesmulkintų grūdų padeda virškinimo procesui ir mažina kepenų apkrovą. Avižos, pupelės ir uogos, padeda kepenims gerinti virškinimą ir skatina toksinų pašalinimą. Riešutai, sėklos ir riebi žuvis suteikia omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali sumažinti uždegimo tikimybę ir palaikyti sveikas kepenis.

Didelis cukraus suvartojimas gali sukelti kepenų ligas ir medžiagų apykaitos sutrikimus. Apribokite saldžių gėrimų, saldumynų ir kitų daug cukraus turinčių maisto produktų vartojimą.

Valgykite mažiau, bet dažniau, taip išlaikysite pastovų energijos lygį ir sumažinsite kepenų apkrovą.

Gerkite daug vandens

Vanduo yra gyvybiškai svarbus kepenų detoksikacijos procesui. Pakankamas vandens suvartojimas padeda kepenims efektyviau išplauti toksinus ir palaikyti gyvybines ląstelių funkcijas.

Pasistenkite išgerti bent 8 stiklines vandens per dieną: šis kiekis gali stipriai skirtis priklausomai nuo jūsų aktyvumo lygio ar gyvenamojo klimato, tačiau yra optimalus vandens kiekis, tinkantis visiems.

Na, o jei darosi sunku suvartoti pakankamai skysčių arba jaučiate, kad daug netenkate per prakaitą, visada pravartu savo kūnui padėti saugiu ir efektyviu būdu – lašelinėmis kepenims iš Dropsclinic.

Apribokite alkoholio vartojimą

Alkoholis gali smarkiai pakenkti kepenų ląstelėms bei sukelti tokias ligas, kaip suriebėjusios kepenys, hepatitas bei cirozė. Jei vartojate alkoholį, darykite tai saikingai.

Laikykitės rekomendacijų – ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) teigia, kad saikingas vartojimas yra iki vieno gėrimo per dieną moterims ir iki dviejų gėrimų per dieną vyrams.

Apsvarstykite galimybę skirti dienas be alkoholio, kad jūsų kepenys pailsėtų.

Venkite toksinų

Toksinų poveikis gali pažeisti kepenų ląsteles. Šie toksinai gali būti iš įvairių šaltinių, įskaitant tam tikrus valymo produktus, pesticidus ir chemines medžiagas.

Naudokite natūralias valymo priemones: rinkitės ekologiškus ir netoksiškus valymo sprendimus. Naudodami aerozolinius purškiklius ar dažus įsitikinkite, kad esate gerai vėdinamoje vietoje arba dėvėkite kaukę.

Sumažinkite pesticidų poveikį: kruopščiai nuplaukite vaisius ir daržoves ir, jei įmanoma, apsvarstykite galimybę pirkti ekologiškus produktus.

Stebėkite vaistų vartojimą: visada laikykitės nurodytų nereceptinių ir receptinių vaistų, ypač skausmą malšinančių vaistų, tokių kaip paracetamolis ar kitų, acetaminofeno turinčių produktų, dozių.

Praktikuokite saugų lytinį gyvenimą ir venkite neteisėtų medžiagų

Tam tikromis kepenų ligomis, tokiomis kaip hepatitas B ir C, galima užsikrėsti nesaugių lytinių santykiu metu, per organizmo išskyras, taip pat naudojant užterštas adatas.

Naudokite prezervatyvus ir praktikuokite saugų seksą: tai sumažina lytiniu keliu plintančių infekcijų, kurios gali turėti įtakos kepenims, riziką.

Venkite neteisėtų narkotikų vartojimo: tai apsaugo nuo galimo kepenims kenksmingų medžiagų poveikio.

Reguliarūs sveikatos patikrinimai

Reguliarūs tyrimai ir patikros – geriausia prevencija, norint kaip įmanoma anksčiau nustatyti kepenų sutrikimus.

Suplanuokite metines fizines patikras: įtraukite kepenų funkcijos tyrimus, jei turite kepenų ligos rizikos veiksnių.

Reguliariai mankštinkitės ir judėkite

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti sveiką svorį, kuris yra labai svarbus kepenų sveikatai.

Nutukimas yra nealkoholinių suriebėjusių kepenų ligos (NASKL) rizikos veiksnys. Pratimai gali sumažinti suriebėjusių kepenų ligų riziką ir pagerinti bendrą medžiagų apykaitos funkciją.

Tačiau ne viskas yra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Toksinų pasišalinimui bei geresniam kepenų funkcijų palikymui, puikiausiai tiks ir ilgesni pasivaikčiojimai gamtoje ar pasiplaukiojimas vandenyje.

Valdykite stresą

Lėtinis stresas gali neigiamai paveikti kepenų sveikatą. Praktikuokite streso mažinimo metodus, tokius kaip meditacija, joga ar gilaus kvėpavimo pratimai.

Tinkamo miego užtikrinimas ir subalansuoto gyvenimo būdo palaikymas taip pat gali padėti valdyti streso lygį.

Domėkitės!

Žinios – galingas įrankis, padedantis palaikyti ir gerinti savo sveikatą.

Kepenys yra nepaprastas organas, kuriam reikia priežiūros ir dėmesio, kad jis veiktų optimaliai. Taikydami šias strategijas galite palaikyti normalią kepenų veiklą ir pagerinti bendrą savijautą. Atminkite, kad gyvenimo būdo pokyčiai gali turėti didelės įtakos kepenų funkcijai, ir niekada nevėlu pradėti geriau rūpintis savo kepenimis.

Mažais žingsniais į savo dienotvarkę įtraukdami reguliarią mankštą, atsakingą vaistų ir papildų vartojimą, sveiko svorio palaikymą, saugius santykius bei reguliarias sveikatos patikras užtikrinsite efektyviai atliekamas gyvybines funkcijas ir kepenų ilgaamžiškumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs