„MSN“ pakalbino keletą ekspertų – dietologų, dietistų, kurie pateikė savo nuomonę, kuo šios žalios ir išskirtinio skonio daržovės naudingos vaikų ir suaugusiųjų sveikatai.
Deidre Huysamen, dietologė, dietologijos ir klinikinės mitybos paslaugas teikianti 7 metus:
„Brokoliai yra mažai kaloringa, mažai angliavandenių turinti daržovė, kurioje gausu skaidulinių medžiagų. Didelis skaidulų kiekis padeda paįvairinti žarnyno mikrobiomą, pagerina virškinimą, sumažina cholesterolio kiekį, kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje.
Brokoliai taip pat yra geras kalcio šaltinis, tačiau juose taip pat yra daug oksalatų, todėl kalcio įsisavinimas ribotas. Brokoliai priklauso kryžmažiedžių daržovių šeimai, kurioje yra junginių, padedančių šioms daržovėms veikti kaip galingiems antioksidantams, priešuždegiminėms medžiagoms ir prisidėti prie antrojo detoksikacijos etapo kepenyse, o tai reiškia, kad brokoliai padeda išvalyti organizmą nuo toksinų.
Brokoliuose esantis didelis vitaminų A, B, C, E ir K kiekis stiprina imuninę sistemą, gerina regėjimą ir apsaugo nuo kraujagyslių ligų. Brokoliuose taip pat yra pakankamai skaidulų, apsaugančių nuo storosios žarnos ligų. Todėl jo neturėtų trūkti kiekvieno žmogaus – ir mažo, ir vyresnio amžiaus valgiaraštyje.“
Georgios Christos Bakolas, sporto mitybos ekspertas iš Jungtinės Karalystės:
„Brokoliai siejami su II tipo diabeto, autizmo ir vėžio simptomų prevencija. Be to, brokoliai gali mažinti cholesterolio kiekį, skatinti detoksikaciją ir širdies sveikatą. Kita brokolių vartojimo nauda – geresnis virškinimas, akių sveikata ir osteoartrito prevencija.
Šioje daržovėje gausu skaidulų ir vandens. Dėl to ji tinka kalorijų kontrolei ir svorio reguliavimui. Jame taip pat yra keletas mikroelementų – vitaminų ir mineralų. Kai kurios iš šių maistingųjų medžiagų padeda stiprinti imunitetą ir makroelementų – angliavandenių, baltymų ir lipidų – apykaitą.
Vienintelis šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vartojant per daug brokolių, yra pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, tačiau tai vargina ne visus.“