Trys rytiniai įpročiai, kurie didina jūsų streso lygį

Suskambus žadintuvui šokate iš lovos ir bėgate prie kavos aparato, net dorai nespėjęs suvokti, kas įvyko. Bėgant kavai į puodelį, jau naršote telefone ir skaitote, kas blogo nutiko per tas kelias pramiegotas valandas. Net nespėjate suvokti, o telefone jau praleidote pusvalandį – tai reiškia, kad nebespėsite pavalgyti pusryčių. Į darbą teks bėgti tuščiu skrandžiu.
Stresas
Stresas / Shutterstock nuotr.

Toks ryto scenarijus galbūt ir nėra jūsų. Tačiau sąžiningai panagrinėję, greičiausiai rasite prie ko prikibti. Ir tai nėra gerai, nes tyrimai rodo, kad ryto rutina labai stipriai veikia ne tik visą jūsų dieną, bet ir ilgalaikę jūsų psichikos sveikatą.

Galbūt jūs jau žinote, kokie dalykai iš ryto rutinos jums kelia didžiausią stresą? „MSN" išskyrė dar keletą jų.

Shutterstock nuotr./Moteris nežino, ką rengtis
Shutterstock nuotr./Moteris nežino, ką rengtis
  • Nepasiruošimas iš vakaro gali sukelti sprendimų nuovargį

Palengvinsite savo rytą, jei iš vakaro išsirinksite ir ant kėdės ar kabyklos išsidėliosite drabužius. Taip ryte nereikės ilgai rinktis, galvoti ir nervintis dėl to, ką rengtis. Verta iš anksto pasiruošti pusryčius ar bent jau apgalvoti, ką galėtumėte pasigaminti iš turimų produktų. Net ir galvoje turimas planas ryte padės mažiau jaudintis ir sutaupys jums laiko.

Shutterstock nuotr./Vyras lovoje su telefonu
Shutterstock nuotr./Vyras lovoje su telefonu
  • Vos tik pabudę peržvelkite socialinę žiniasklaidą ir naujienas – tai garantuotas būdas padidinti streso lygį

Kad diena prasidėtų tinkamai, venkite žiūrėti į telefoną bent jau tol, kol nesusiklojote lovos ir neapsirengėte. Dar geriau susikurti taisyklę, jog naujienas peržvelgsite tik darbe (arba stotelėje, važiuojant automobiliu, jei vairuojate ne jūs). Taip išvengiste nereikalingo susijaudinimo, kurį labai dažnai sukelia naujienų srautas, randamas socialiniuose tinkluose ir portaluose. Kur kas naudingiau dieną pradėti su mėgstama muzika. Taigi, jei be žvilgtelėjimo į telefoną negalite išeiti iš namų, tegul tai bus muzikai skirtos programėlės arba radijas.

Shutterstock nuotr./Puodelis kavos
Shutterstock nuotr./Puodelis kavos
  • Geriant kavą vos tik pabudus, padidėja kortizolio kiekis

Kortizolis – tai hormonas, kuris išsiskiria, kai patiriame stresą. Patariama geriau gerti kavą praėjus trims valandoms po pabudimo, kad ji padidintų jūsų energijos, o ne streso lygį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis