Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Už savaitės suksime laikrodžius valanda atgal: pradėkite tam ruoštis jau dabar

Paskutinį spalio savaitgalį, spalio 26-27 d., iš šeštadienio į sekmadienį, suksime laikrodžius viena valanda atgal. Nors teigiama, kad rudenį laiko sukimas yra lengvesnis negu pavasarį, visgi žmonėms tokios pasekmės kaip sutrikęs miegas, nuovargis ir dirglumas gali justis ir savaitę, o jautresniems – netgi tris savaites.
Laiko persukimas
Laiko persukimas / Shutterstock nuotr.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip jau nuo šio savaitgalio galite pradėti ruoštis laiko sukimui, išvengiant miego sutrikimų, rašoma šios vaistinės pranešime žiniasklaidai.

Shutterstock nuotr./Kalendorius
Shutterstock nuotr./Kalendorius

Kaip laikrodžio sukimas veikia sveikatą?

Vos viena valanda pasukto laikrodžio pasekmes žmonės gali justi iki savaitės laiko. Vaistininkė Toma Gečienė išskiria, kad dažniausiai iš pradžių pajuntami miego sutrikimai.

„Įprastai vakarais mūsų organizme reguliariu metu pradeda gamintis melatoninas, kuris paskatina mus eiti miegoti. Visgi, atsukus valandą atgal, išsiderina melatonino gamybos procesas – ji prasideda vėliau nei įprastai, dėl ko vakare mums sunkiau užmigti. O užmigę vėliau nei esame įpratę, sekantį rytą prabusime nepailsėję. Nuovargį po to gali lydėti nerimas, padidėjęs streso lygis, išsiblaškymas, suprastėjęs darbingumas“, – pasakoja vaistininkė.

Dėl to, anot vaistininkės, pereinamasis laikotarpis bus sunkesnis tiems, kurie yra įpratę keltis itin anksti rytais. Ji priduria, kad su iššūkiais taip pat gali susidurti širdies ir neurologinių sveikatos problemų turintys žmonės bei kenčiantys nuo depresijos.

Pataria, kaip iš anksto ruoštis laiko sukimui

1. Melatoninas. Žmonėms, kurie itin jautrūs laiko pokyčiams, jau šią savaitę patariama vartoti melatoniną likus valandai iki miego. Reguliariai jį vartokite kasdien ir dar bent 2 dienas po laiko persukimo. Tai paskatins melatonino gamybą organizme ir įpratins jį anksčiau užmigti.

2. Vaistažolių arbatos. Vakare, likus bent porai valandų iki miego, išgerkite puodelį vaistažolių arbatos – tai gali būti melisos, suktažolės, pipirmėtės. Išgerkite nedidelį kiekį arbatos, ypač jeigu esate linkę naktį keltis į tualetą, kad tai nesutrukdytų jūsų miego.

3. Daugiau fizinės veiklos gryname ore. Ateinančiomis dienomis skirkite daugiau laiko fizinėms veikloms – tai gali būti paprasčiausias pasivaikščiojimas lauke.

4. Pasirūpinkite širdies veikla. Laiko persukimas gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių ligų paūmėjimui. Pasirūpinkite ne tik savo, bet ir vyresnio amžiaus artimųjų vaistinėle, kad joje būtų vaistų nuo spaudimo ir širdies lašų.

5. Jeigu galite – pailsėkite sekmadienį. Kadangi laikrodis bus sukamas naktį iš šeštadienio į sekmadienį, patariama paskutinę savaitės dieną praleisti ramiai. Tad namų ruošos darbus ar didesnius planus, esant galimybei, nukelkite kitai dienai, o vietoje to pailsėkite šią dieną ir nepervarkite prieš pirmadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito