Plaukų priežiūros priemonių „Wella Professionals“ technologė Vaida Urbaitė pasakoja su kokiais iššūkiais karštuoju metų laiku susiduria plaukai ir kaip apsaugoti juos nuo nepageidaujamo poveikio, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Saulė ir jūra plaukams – ne draugai?
Plaukų stilistės teigimu, vasarą plaukai susiduria su ne vienu iššūkiu – plaukus neigiamai paveikti gali tiek saulė, tiek jūros vanduo.
„Saulės šviesa turi įtakos plaukams dėl proceso, vadinamo fotodegradacija. Saulės šviesoje esantys ultravioletiniai (UV) spinduliai turi didelę energiją ir veikdami plaukus gali suardyti čia esantį melanino pigmentą, atsakingą už plaukų spalvą. Melaninas sugeria UV spindulius tam, kad apsaugotų plaukus ir odą nuo pažeidimų, tačiau dėl šio įsisavinimo melanino molekulės išsiskaido – tai lemia plaukų spalvos šviesėjimą ir gelsvėjimą“, – pasakoja V. Urbaitė.
Ekspertė taip pat pabrėžia, kad plaukus veikia ir maudynės jūroje, kai sūrus vanduo ištraukia drėgmę iš plaukų ir jie būna linkę labiau lūžinėti bei skilinėti.
„Jūros druska taip pat gali sustiprinti neigiamą UV spindulių poveikį plaukams. Ji atveria plaukų žvynelius, jie tampa poringesni ir gali sugerti daugiau UV spindulių, taip pagreitinant melanino skilimą“, – apie jūros vandens įtaką plaukams kalba V. Urbaitė.
Pasak plaukų stilistės, ant saulės praleidžiant daug laiko gali pakisti ir plauko baltyminė struktūra, lemianti plaukų susilpnėjimą, padidėjusį trapumą.
Kepurės apsaugai gali ir neužtekti
V. Urbaitė pabrėžia, kad norint apsaugoti plaukus nuo visų vasarą jiems kylančių iššūkių, labai svarbu pasirūpinti tinkamu jų drėkinimu, apsauga nuo UV spindulių, o keli praktiniai triukai dar labiau padės sustiprinti apsaugą.
Visų pirma, plaukų stilistė rekomenduoja prieš einant į paplūdimį plaukus gerai iššukuoti, nes tai darant po maudynių jie bus labiau pažeidžiami. Specialistė primena nepamiršti ir kepurių, skarelių ar kitos apsaugos nuo saulės, tačiau pastebi, kad plaukai yra veikiami net ir juos apdengus nuo tiesioginių saulės spindulių.
„Ten, kur susitinka jūros druska, UV spinduliai, vanduo ir deguonis susidaro natūralus peroksidas, veikiantis plaukus. Tad tik kepurės ar skarelės kokybiškai apsaugai gali ir nepakakti. Šviesiaplaukėms ir visoms turinčius plonesnius ar garbanotus plaukus prieš keliaujant į paplūdimį visada rekomenduoju sudrėkinti plaukus mineraliniu ar gėlu vandeniu. Sušlapinus, plaukas užsipildo ir maudynių metu jūros druska į juos įsigeria kur kas sunkiau.
Sudrėkinus plaukus nepamirškite ant jų užtepti aliejuko ir užpurkšti nenuplaunamos UV apsaugos plaukams. Jei tokios priemonės po ranka neturite, naudokite įprastą kondicionierių. Svarbiausia – kuo labiau užpildyti plauką prieš mėgaujantis maudynėmis jūroje“, – sako V. Urbaitė.
Po saulės vonių – SPA plaukams
V. Urbaitė įsitikinusi, kad pasilepinus saulės voniomis ir maudynėmis svarbu nepamiršti atgaivinti ir plaukų. Vasaros metu labai svarbu prižiūrėti tiek plauką, tiek galvos odą, o to nepadarius gali tekti spręsti rimtesnes problemas, tokias kaip plaukų slinkimas ar pleiskanojimas.
„Po maudynių išplaukite plaukus ir pašalinkite susikaupusias druskas naudodamos valantį šampūną, o kito plovimo metu jau pasitelkite drėkinančias ar atstatančias plaukų priežiūros priemones“, – teigia V. Urbaitė.
Pasak jos, šviesiaplaukės, kurios dažosi plaukus šaltais tonais į plaukų priežiūros rutiną turėtų įtraukti šampūnus su melsvais pigmentais, kurie neleis prarasti šalto plaukų atspalvio net ir ilgesnių atostogų metu.
Tuo tarpu tamsiaplaukėms, raudonplaukėms ir visoms iš šviesių į tamsesnius dažytų plaukų savininkėms svarbu išlaikyti turimą atspalvį. Joms V. Urbaitė rekomenduoja išbandyti dažančias kaukes su pigmentais, kurias pravartu naudoti ir prieš ir po laiko saulėje.