Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Korėjietiška kosmetika – sudėtinga rutina, bet efektyvu: kokių veikliųjų medžiagų ieškoti?

Pastaruosius keletą metų dėl natūralių ingredientų ir inovatyvių sprendimų Lietuvoje itin didelio populiarumo sulaukia korėjietiška kosmetika. Sraigių mucinas, žaliosios arbatos ekstraktas, centelė – tik keletas iš daugybės veikliųjų medžiagų, kurių vis dažniau kosmetikos produktuose dairosi įvairaus amžiaus klientai.
Naudojant korėjietišką kosmetiką būtina laikytis tam tikros rutinos
Naudojant korėjietišką kosmetiką būtina laikytis tam tikros rutinos / Shutterstock nuotr.

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė dalijasi vertingais patarimais, padėsiančiais išnaudoti korėjietiškos kosmetikos privalumus ir susikurti tikslingą odos priežiūros rutiną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pranešimo žiniasklaidai autorių nuotr./Julija Aganauskaitė-Žukaitė
Pranešimo žiniasklaidai autorių nuotr./Julija Aganauskaitė-Žukaitė

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad korėjietiška kosmetika yra orientuota į lėtus ir natūralius odos priežiūros ritualus, kurie padėtų odą išlaikyti sveiką, elastingą ir švytinčią. Joje derinami atradimai iš gamtos bei mokslinės naujovės, kas leidžia pasiekti norimą rezultatą saugiai bei kokybiškai.

J.Aganauskaitė-Žukaitė pastebi, jog klientų krepšeliuose korėjietiška kosmetika neretai atsiduria ir dėl pasaulinių grožio tendencijų, kadangi vis daugiau pramogų pasaulio atstovų dalijasi savo teigiamais atsiliepimais.

„Dėl kosmetikos produktų besikonsultuojantiems klientams visada paaiškinu, kad į socialiniuose tinkluose nuomonės formuotojų ar įžymybių demonstruojamą kosmetiką reikėtų žvelgti atsargiai – prieš įsigyjant visada verta pasidomėti veikliosiomis medžiagomis ir specifinėmis produktų atliekamomis funkcijomis. Kalbant apie korėjietišką kosmetiką, svarbu suprasti, kad nors ji dažnai laikoma gana saugia, čia taip pat reikia gebėti atsirinkti individualiai odai tinkančias priemones, įsivertinant jautrumą, būklę ir problematiką“, – sako „Camelia“ vaistininkė.

Naudingosios veikliosios medžiagos

Vaistininkė įvardija, kad vienas populiariausių ingredientų korėjietiškoje kosmetikoje yra sraigių sekreto ekstraktas – sraigių mucinas, pasižymintis odą regeneruojančiomis, priešuždegiminėmis, drėkinančiomis ir raminančiomis savybėmis. Sraigių mucine yra alantoino, kolageno, elastino ir glikolio rūgšties – medžiagų, natūraliai padedančių sraigėms atkurti pažeistą audinį ir lukštą. Pastarosios medžiagos žmonėms padeda sumažinti randelius, smulkias raukšleles ir netolygią odos tekstūrą.

„Sraigių mucine taip pat yra hialurono rūgšties ir kitų medžiagų, padedančių palaikyti odos drėgmės balansą, suteikiančių jai elastingumo ir minkštumo. Negana to, mucinas garsėja ir kolageno gamybą stimuliuojančiais proteinais bei fermentais, o natūralūs lipidai ir proteinai padeda stiprinti odos apsauginį barjerą. Dėl daugybės skirtingų naudingų savybių šis kosmetikos ingredientas laikomas vienu universaliausių ir tinkančių įvairaus amžiaus odai“, – pasakoja J.Aganauskaitė-Žukaitė.

Shutterstock nuotr./Veido kaukės
Shutterstock nuotr./Veido kaukės

Korėjietiškoje kosmetikoje plačiai naudojamas ir žaliosios arbatos ekstraktas, veikiantis raminančiai, antibakteriškai, saugantis odą nuo aplinkos poveikio – priemones su šia veikliąja medžiaga dažniausiai renkasi su akne susiduriantys žmonės. Odą nuraminti padėti gali ir centelės ekstraktas, turintis priešuždegiminių, raminančių, regeneruojančių savybių, taip pat padedantis mažinti raudonį, uždegiminius procesus. Kosmetiką su centele, anot vaistininkės, rekomenduojama jautrios, sudirgusios ar probleminės odos savininkams.

J.Aganauskaitė-Žukaitė pažymi, kad korėjietišką kosmetiką nevengiama papildyti ir vitaminu B3, dar žinomu kaip niacinamidas. Pastaroji veiklioji medžiaga yra žinoma dėl odą šviesinančių ir hiperpigmentaciją mažinančių savybių, taip pat pagalbos kontroliuojant sebumo išsiskyrimą, mažinant poras ir bendrai gerinant odos tekstūrą. Odą skaistinančiomis savybėmis pasižymi ir arbutinas – jis mažina melanino gamybą, todėl yra puikus pasirinkimas norint sumažinti saulės dėmes ar suvienodinti odos spalvą.

Kokia turėtų būti teisinga grožio rutina?

Vaistininkė perspėja, kad odos priežiūros rutina, naudojant korėjietišką kosmetika, gali pasirodyti sudėtinga, tačiau dažnai pagerėjusia odos būkle džiaugiamasi jau po kelių savaičių ar mėnesio. Pagrindinis ryto rutinos tikslas yra paruošti ir apsaugoti odą visos dienos metu, o vakaro rutinos tikslas – ją kruopščiai nuvalyti ir paskatinti regeneracijos procesus.

„Pirmasis žingsnis ryte turėtų būti švelnaus, vandens pagrindu sukurto prausiklio naudojimas, kad būtų pašalinami per naktį susikaupę nešvarumai ir riebalų perteklius. Vėliau patariama naudoti odos pH atkuriantį toniką, jame galėtų būti hialurono rūgšties ar žaliosios arbatos ekstrakto. Po toniko odą reikėtų palepinti papildoma drėgme – serumu su centelės ekstraktu ar sraigių mucinu. Jei norime, galime naudoti dar vieną serumą, kuriame vitamino C ar vitamino B3. Kitas žingsnis turėtų būti kremai – paakių kremas su peptidais ar hialurono rūgštimi ir drėkinamasis veido kremas su hialuronu, keramidais ar sraigių mucinu. Paskutinis kosmetikos sluoksnis – SPF 30 ar SPF 50 apsauga nuo saulės, ją privalu naudoti visais metų laikais. Tik po to galima naudoti makiažą“, – patarimais dalijasi vaistininkė.

Iš panašaus kiekio žingsnių susideda ir vakarinė veido odos priežiūros rutina – čia svarbiausia tinkamas makiažo ir per dieną susikaupusių nešvarumų pašalinimas bei odos paruošimas nakčiai.

J.Aganauskaitė-Žukaitė įvardija, kad vakarais odą reikėtų nuvalyti naudojant aliejinį prausiklį ir vandens pagrindo prausiklį – pirmasis pašalina apsaugą nuo saulės ir makiažą, o antrasis – valo poras. Po to, kaip ir ryte, patartina naudoti toniką, mat jis paruošia odą serumui ir kremui. Serumą vertėtų rinktis su centelės ar žaliosios arbatos ekstraktais, kad oda būtų nuraminama. Antrasis serumo pasirinkimas suaugusiems žmonėms turėtų būti retinolio ar peptidų turinčios priemonės, kadangi šios medžiagos skatina ląstelių atsinaujinimą, kolageno gamybą, padeda kovoti su senėjimo požymiais. Vėliau galima naudoti įprastus, drėkinančius ar maitinančius paakių ir veido odos kremus.

„Papildomos naudos gali suteikti keletą kartų per savaitę, vakare naudojamas veido odos šveitiklis su AHA arba BHA rūgštimis – taip bus dar labiau paskatinamas odos atsinaujinimas, pašalinamos negyvosios ląstelės. Lygiai taip pat, odą keletą kartų per savaitę rekomenduočiau palepinti veido kaukėmis. Pastarųjų pasirinkimas išties platus, nuo skirtingų ingredientų iki skirtingų tipų. Daugybė žmonių taip pat naudoja gelines paakių kaukes, padedančias kovoti su tamsiais ratilais ir raukšlelėmis“, – priduria vaistininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas