„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Užkritę akių vokai: estetinis defektas ar rimta sveikatos problema?

Užkritę akių vokai yra dažna vyresnio amžiaus žmonių problema, kuri neretai lieka nepastebėta ar nuvertinta. Ši būklė gali smarkiai pabloginti regėjimą, sukelti ašarojimą, žmogus atrodo nuolat pavargęs.
Užkritę akių vokai
Užkritę akių vokai / Shutterstock nuotr.

Dėl šių priežasčių, labai svarbu laiku spręsti problemą, kad būtų išvengta papildomų sveikatos sutrikimų, o žmogus išsaugotų aukštą gyvenimo kokybę, rašoma „Nordclinic“ pranešime žiniasklaidai.

Delsia kreiptis į specialistus

Užkritę akių vokai – blefaroptozė arba blepharochalazė – yra problema, kurią patiria daug vyresnio amžiaus žmonių, tačiau dažnai ji yra ignoruojama arba laikoma tik estetine bėda.

Tyrimai rodo, kad 1 iš 10 vyresnių nei 50 metų žmonių JAV kenčia nuo užkritusių akių vokų, tačiau daugelis jų delsia kreiptis į specialistus, dėl baimės arba dėl to, kad neįvertina jos rimtumo. Vis dėlto, šis sutrikimas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę – prastėjantis regėjimas, dėl to atsirandantis nevalingas antakių kėlimas, galvos skausmai ir socialinis diskomfortas yra tik dalis problemų, su kuriomis susiduria pacientai.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Andriaus Pajėdos, pirmieji užkritusių akių vokų simptomai dažniausiai prasideda nuo 35-45 metų amžiaus ir gali progresuoti su laiku.

„Užkritę vokai užstoja dalį matymo lauko, verčia nuolat įtempti kaktos raumenis, siekiant atverti žvilgnį. Dėl to, žmogus atrodo nuolat pavargęs, atsiranda galvos skausmai, ašarojimas ir tinimas“, – pažymi gydytojas.

Chirurgas atkreipia dėmesį, kad ilgainiui nesprendžiama užkritusių akių vokų ar pakitusios antakių ir kaktos pozicijos problema gali smarkiai pabloginti kasdienį gyvenimą ir bendrą savijautą.

„Estetiniu požiūriu, ši problema sukelia nuolatinio nuovargio įspūdį – žmogus gali atrodyti pavargęs ar nepakankamai pailsėjęs, nepaisant to, kiek ilsisi. Tai dažnai veikia ne tik išvaizdą, bet ir pasitikėjimą savimi, o tai ilgainiui gali paveikti socialinius ir profesinius santykius“, – sako A.Pajėda.

Baimės auga dėl informacijos trūkumo

Nors akių vokų operacija gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę, daugelis žmonių bijo arba atidėlioja šią procedūrą dėl įvairių priežasčių. Pasak A.Pajėdos, viena pagrindinių baimių yra operacijos metu galimos komplikacijos ir galutinis estetinis rezultatas.

„Pacientai dažnai nerimauja dėl galimų nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip operacijos sukeliamo skausmo ar atsigavimo laikotarpio, kuris gali sutrikdyti jų kasdienį gyvenimą, taip pat dėl baimės, kad galutinis rezultatas neatitiks jų lūkesčių“, – teigia gydytojas.

Minėtos baimės neretai lemia operacijos atidėjimą, nors procedūra paprastai yra saugi, o pooperacinis periodas trumpas. Tačiau, pasak A.Pajėdos, jei užkritusių akių vokų problema yra susijusi su pakitusia antakių ar kaktos pozicija, gali prireikti papildomų procedūrų, tokių kaip antakių ar kaktos pakėlimas, kad būtų pasiektas optimalus estetinis rezultatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“