„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Norite gyventi ilgiau? Štai, kokį esminį pokytį turite padaryti dar jaunystėje

Danas Buettneris ilgaamžiškumą tokiose vietose kaip Graikija ir Japonija tyrinėja jau du dešimtmečius. Nustatydamas pasaulio „mėlynąsias zonas“ – penkias sritis, kuriose žmonės gyvena ilgiausiai – mokslininkas ištyrė, kokie veiksniai lemia gyvenimo trukmės pailgėjimą, rašo CNBC.com.
Laiminga pora
Laiminga pora / Shutterstock nuotr.

Anot D.Buettnerio, sveikų įpročių įsisavinimas, net ir vėliau gyvenime, gali teigiamai paveikti žmogaus ilgaamžiškumą. Tai ypač pasakytina apie tai, ką mes valgome.

„Vidutinė 20 metų moteris galėtų papildomai gyventi apie 10 metų, jei laikytųsi „mėlynosios zonos“ tipo dietos“, – sako D.Buettneris, turėdamas omenyje natūralaus, augalinės kilmės maisto dietą. Jis nustatė, kad valgydami kaip „mėlynųjų zonų“ gyventojai, vyrai galėtų papildomai nugyventi dar 13 metų. „Net 60 metų žmogui tai lemtų 6-erius papildomus gyvenimo metus“, – teigia jis.

Kad pamatytume rezultatus, ilgai laukti nereikia. Yra vienas esminis dalykas, kurį žmonės tarp 20 ir 30 metų gali padaryti jau dabar, kad prailgintų savo gyvenimo trukmę, sako mokslininkas.

Shutterstock nuotr./Mityba
Shutterstock nuotr./Mityba

Jei norite gyventi ilgiau, įtraukite savo draugus

Kaip teigia D.Buettneris, geriausias būdas išlaikyti sveiką gyvenimo būdą ilgam laikui yra apsupti save žmonėmis, kurių siekis yra toks pats.

„Suburkite draugų grupę, kurie poilsiauti mėgsta darydami kažką aktyvaus, – rekomenduoja jis. – Jūsų draugai turės įtakos jūsų ilgalaikiam elgesiui sveikatos požiūriu, ko gero, labiau nei bet kas kitas.“

Pats D.Buettneris dažnai mankštinasi su draugais – kartu su jais važinėja dviračiu ir žaidžia piklbolą. Jis tikina, kad sportavimas grupėje taip pat padeda jam užmegzti nuoširdesnius socialinius ryšius.

Jo įpročiai sutampa su kai kurių šimtamečių žmonių požiūriu. Pavyzdžiui, 102 metų Deborah Szekely pasakoja kasdien einanti pasivaikščioti su artima drauge ir skatina žmones „susirasti draugų, kurie yra aktyvūs“.

123RF.com nuotr./Sporto salėje
123RF.com nuotr./Sporto salėje

Ekspertas pabrėžia, kad sveikai besimaitinančio draugo turėjimas savo socialiniame rate gali padėti protingiau pasirinkti maistą.

„Jei visi jūsų draugai renkasi kepsnius, picas ar ką nors panašaus, tą patį valgysite ir jūs, – tvirtina jis. – Tuo tarpu susiradus draugą veganą ar vegetarą, jis jums parodys, kaip pasigaminti arba iš kur gauti gero augalinio pagrindo maisto.“

Kaip pabrėžia mokslininkas, kuomet aplinkiniai žmonės reguliariai valgo visavertį augalinį maistą, labiau tikėtina, kad tokį įprotį išlaikysite ir jūs. O tai savo ruožtu leis jums gyventi ilgiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“