„Aš noriu ją (kliniką – BNS) perleisti, o perleidimo formų yra įvairių. Sakysim, vienas yra pardavimas, antras yra nuoma, o trečio neįvardinčiau, bet bet kokiu atveju, formų būna įvairių. (...) Mes šiuo metu turime iš penkių klinikų susidomėjimą“, – BNS trečiadienį sakė D.Dundulis.
„Norfos“ savininkas teigė kol kas negalintis atskleisti šių klinikų pavadinimų.
Kaltina valdžią
D.Dundulio teigimu, tokį klinikos likimą lėmė prezidento Gitano Nausėdos veto Seimo priimtoms įstatymo pataisoms, pagal kurias siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms galėtų suteikti ir įstaigos, nepriklausančios nacionalinei sveikatos sistemai.
„Šis valdžios sprendimas sužlugdė viltis neseniai įkurtai aukščiausio lygio privačiai klinikai Sostinės medicinos centras vykdyti visavertę veiklą“, – trečiadienį išplatintame pranešime sakė D.Dundulis.
Pakeitimai numatė, kad siuntimus valstybės apmokamoms sveikatos paslaugoms galėtų išduoti ir privačių, sistemai nepriklausančių įstaigų gydytojai. Dabar juos gali išduoti tik su Valstybine ligonių kasa ar teritorinėmis ligonių kasomis sutartis turinčių įstaigų gydytojai.
„Sostinės medicinos centro gydytojai negalės išrašyti pacientams siuntimų sveikatos paslaugoms, skirti jiems kompensuojamųjų vaistų, taip pat ir kitų esmingų, gydymo įstaigos ir jos medikų veiklai būtinų dalykų. Todėl nuo kitų metų sausio 1 dienos Sostinės medicinos centras visiškai nutrauks savo veiklą“, – teigė D.Dundulis.
D. Dundulis BNS teigė, kad net jei Seimas atmestų prezidento veto, šio verslo jis vis tiek atsisakytų, nes pavargo nuo nuolatinių problemų.
„Pavadinkime galbūt šitą problemą didžiausia, bet iš tiesų ten eina problema po problemos. (...) Ne, nepasilikčiau (klinikos – BNS) tikrai, nes (...) aš tikrai perdegiau ir nebenoriu vykdyti šito darbo“, – BNS sakė D.Dundulis.
Tikisi atgauti investicijas
Anot jo, galimi nauji privatūs klinikos savininkai tokios problemos nepatirtų, nes turi leidimus išrašyti siuntimus.
„Jos (susidomėjusios klinikos – BNS) yra senos ir jos visus šituos leidimus turi“, – sakė D.Dundulis.
D.Dundulio teigimu, jei klinika būtų parduota, jis tikisi atgauti visas ar dalį investicijų – į kliniką verslininkas investavo savo lėšas.
„Čia mūsų pinigai. (...) Mes kai perduosim (kliniką – BNS) kažkokiu būdu, tik kol kas negaliu pasakyti, kokiu, tai dalis pinigų tokiu būdu sugrįš“, – sakė D.Dundulis.
Naujausia įranga
Anot jo, klinika jau buvo pradėjusi pirminę sveikatos priežiūrą, o visas paslaugas turėjo pradėti teikti dar šiais metais.
Sostinės medicinos centre Vilkpėdėje, šalia „Norfos bazės“, įrengtos šešios operacinės ir tiek pat reanimacijos palatų. Anot D.Dundulio, klinikoje sumontuota naujausia technika ir įrenginiai.
Anksčiau skelbta, kad Sostinės medicinos centro statybų ir įrengimo darbai baigti vasaros viduryje. D.Dundulis teigia į šį projektą investavęs apie 40 mln. eurų. Jame buvo numatoma įdarbinti apie 300 darbuotojų.
D.Dundulis medicinos centrą įsteigė prieš kiek daugiau nei porą metų, bendrovei jis ir vadovauja. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu įstaigoje dirba 50 žmonių.
Klinikos vadovas yra profesorius, habilituotas daktaras Kęstutis Strupas.