Daugiau nei 180-ies vaikų tėvas buvo įspėtas dėl nekontroliuojamos spermos donorystės

Robertas Čarlzas Albonas, save vadinantis Džo donoru, teigia, kad yra daugiau nei 180 vaikų per visą pasaulį – nuo Kinijos iki Australijos – tėvas, rašo BBC. Vyras tuo pasidalino savo socialiniame tinkle. Teisėjas įspėjo vyrą dėl nekontroliuojamos donorystės.
Kūdikis ligoninėje
Kūdikis ligoninėje / Shutterstock nuotr.

Ginčai dėl tėvystės

Naudojimasis minėto vyro kaip donoro paslaugomis vienai porai virto siaubo istorija po to, kai jis padavė juos į teismą, norėdamas atgauti tėvystės teises į vaiką. Tiesa, pats Albonas šią situaciją atsisakė komentuoti.

Teismo bylose dėl vaikų itin retai viešai įvardijamas vienas iš tėvų, tačiau šeimai atstovaujantis teisėjas teigė, kad įvardijant R. Albono pavardę buvo paisoma viešojo intereso.

Kreipėsi į teismą dėl tėvystės teisių, vardo įrašymo į gimimo liudijimą ir vaiko vardo pakeitimo.

Teisėjas Jonathan Furness KC atkreipė dėmesį, kad priimdamas sprendimą norėjo apsaugoti moteris nuo galimų nereguliuojamos spermos donorystės pasekmių ir nuo naudojimosi R. Albono paslaugomis.

Aptariamoje byloje tiriamas atvejis, kai kūdikis buvo pradėtas dirbtinio apvaisinimo būdu, nors pats R.Albonas tikina, kad su biologine motina slapta mylėjosi automobilio bagažinėje. Šį vyro teiginį teisėjas atmetė.

Teismo procese buvo pateikti argumentai, kad penkiasdešimtmetis R. Albonas buvo svetimas vaikui ir buvo susitikęs su juo vos 10 minučių, kai vaikui buvo kelios savaitės, kad padarytų vienkartinę nuotrauką.

Vėliau R. Albonas kreipėsi į teismą dėl tėvystės teisių, vardo įrašymo į gimimo liudijimą ir vaiko vardo pakeitimo.

R. Albonas norėjo, kad vaiko nebiologinė motina būtų vadinama „teta“, o ne motina, nepaisant to, kad ji nuo pat gimimo augino vaiką.

Shutterstock nuotr./Spermos donorystė
Spermos donorystė / Shutterstock nuotr.

Abi moterys tikino, kad jų santykiai nutrūko dėl streso, kurį sukėlė daugiau nei dvejus metus trukęs teismo procesas, sukeltas būtent R. Albono.

Teismas išgirdo, kad biologinė motina kentėjo nuo nerimo, depresijos ir minčių apie savižudybę, kurias dar labiau sustiprino bylos nagrinėjimas.

2023 m. priimtame, bet tik neseniai paskelbtame teismo sprendime teigiama, kad R. Albonas, teigė tik norįs apsaugoti vaiko gerovę, iš tikrųjų elgėsi visiškai egocentriškai.

Teisėjas padarė išvadą: „Jie pasirinko spermos donorą, kuris skelbė, kad paliks motinai spręsti, ar toliau bendrauti.“

Shutterstock nuotr./Kūdikio rankytė (asociatyvinė nuotr.)
Kūdikio rankytė (asociatyvinė nuotr.) / Shutterstock nuotr.

Iš paties R. Albono socialinės medijos medžiagos buvo surasta įrodymų, kad vyras tokią poziciją išties buvo nurodęs.

Teismas nustatė, kad iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilęs, bet šiaurės rytų Anglijoje gyvenantis R. Albonas pradėjo šeimos bylą, kad paremtų savo imigracijos poziciją pasilikti Jungtinėje Karalystėje. Vyras tai neigė.

„Atrodo, kad moterys ir vaikai jam yra beveik prekė, nes jis siekia didinti savo vaikų skaičių visame pasaulyje – Kinija, JAV, Argentina, Australija ir Jungtinė Karalystė yra tik kelios šalys, kuriose jis susilaukė vaikų“, – tikino teisėjas.

Teisėjas šioje byloje nenustatė, kad „vaiko vardo pakeitimas neturėtų jokios teigiamos naudos gerovei“ ir kad tiesioginis jo ir vaiko bendravimas neatitiktų vaiko interesų.

Atrodo, kad moterys ir vaikai jam yra beveik prekė, nes jis siekia didinti savo vaikų skaičių visame pasaulyje.

Nė viena iš motinų neprieštaravo dėl nuotolinio ryšio – kad R. Albonas galėtų kasmet siųsti atviruką arba elektroninį laišką, kuris bus išsaugotas, kai vaikas bus tokio amžiaus, kad supras, ką jį siunčia.

Per 180 vaikų

R. Albonas reklamuojasi socialinių tinklų paskyrose, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Instagram“. Praėjusį rugpjūtį duodamas interviu laikraščiui „The Sun“ jis sakė: „Esu tėvas apie 180 kūdikių, iš kurių gyvai esu sutikęs apie 60“.

„Daugelio iš jų galiu niekada nematyti, tai susiję su vaiko motinos santykiais... aš teikiu pirmenybę tam, kad būtų palaikomi tam tikri santykiai“, – kalbėjo vyras.

Tiesa, teisėjas byloje atkreipė dėmesį, kad apie tokis atvejus pasaulis turėtų žinoti, atkreipiant dėmesį į nereguliuojamą spermos donorystę.

„Jis yra vyras, kuris ketina ir toliau aukoti spermą, o pažeidžiamos moterys, kurios domisi tokiomis paslaugomis, turėtų visiškai suprasti riziką“, – pridūrė jis.

Jo spermos davimo būdas buvo nereglamentuotas, nes jis buvo atliekamas ne licencijuotoje klinikoje, neribojant vaikų skaičiaus, neatliekant privalomų sveikatos patikrinimų ir neapsaugant tėvų teisių.

Šioje byloje neįprasta buvo tai, kad vaiko vardu veikiantis globėjas pateikė prašymą, kad šis sprendimas būtų paskelbtas internete ir būtų nurodytas tėvas.

Buvo teigiama, kad svarbu, jog visuomenė žinotų apie neoficialios spermos donorystės pavojus. Abi motinos sutiko, kad sprendimas būtų paskelbtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?