Per stiprus valymas
Tai, kad per stipriai valote dantis, geriausiai parodo dantų šepetėlio šereliai. Jei dantų šepetėlio šereliai išsiskirstę, išsikleidę, vadinasi, valote ir trinate per stipriai.
Klaidinga manyti, kad jėga garantuoja efektyvesnį dantų valymą. Kur kas svarbiau yra dantų šepetėliu atliekamų judesių kryptis. Be to, per stipriai valydami dantis galime greitai pažeisti dantų emalį, kas nulemia dantenų kraujavimą ir jautrumą.
Dantų šepetėlis per kietais šereliais
Naudodami per kietą dantų šepetėlį galite pažeisti dantų emalį ir dantenų audinius, taip pat sukelti skausmą valantis dantis. Rinkdamiesi dantų šepetėlį, įsigykite patį minkščiausią, kokį tik galite rasti. Naudodami minkštą arba vidutinio kietumo dantų šepetėlį daug efektyviau pašalinsite apnašas ir sumažinsite dantenų ligų riziką.
Retas dantų šepetėlio keitimas
Dauguma žmonių savo dantų šepetėlius keičia du kartus per metus, tačiau to nepakanka. Odontologai rekomenduoja keisti dantų šepetėlį kas tris mėnesius.
Netinkamos dantų pastos naudojimas
Dantų pastų asortimentas labai įvairus – kaip išsirinkti sau tinkamiausią? Reikėtų prisiminti, kad pagrindinė dantų pastos užduotis yra rūpintis burnos ertmės sveikata, higiena ir gaivumu. Valantis dantis pasta pašalina apnašas, taip pat valo dantenas, liežuvį ir burnos ertmėje esančią gleivinę. Taip užkertamas kelias ėduonies atsiradimui ir dantų akmenų susidarymui bei dantenų uždegimui, todėl norėdami išsirinkti tinkamą pastą, būtinai pasikonsultuokite su odontologu ar vaisitininku.
Ar valote liežuvį?
Žmogaus liežuvis yra bakterijų magnetas, todėl jis taip pat yra dažniausia blogo burnos kvapo priežastis. Taigi valydamiesi dantis, niekada nepamirškite ir liežuvio – jį taip pat būtina valyti.
Per trumpas valymasis
Valytis dantis rekomenduojama du tris kartus per dieną, po kiekvieno valgio ir kas kartą šis procesas turėtų trukti po dvi-tris minutes. Reikia atkreipti dėmesį, kad būtų išvalyti visi dantys ir paviršiai, o liežuvį valyti švelniais judesiais, netrinti.
Kiekvieną kartą valome vieno judesio technika
Jei visada pradedate valyti nuo viršutinio dešiniojo kampo, o baigiate apatiniame kairiajame kampe, yra didelė tikimybė, kad tam tikra dantų eilės dalis bus nepakankamai išvalytos. Taigi – kas kartą stenkitės keisti valymo techniką.
Neteisingas šepetuko kampas
Suaugusiam žmogui svarbiausios valomos vietos yra palei dantenų liniją, tarp dantų ir už dantų. Valymas turi būti atliekamas 45 laipsnių kampu dantenų linijos atžvilgiu, ypatingą dėmesį skiriant žandikauliams, burnos galui. Mažais sukamaisiais judesiais perkelkite šepetėlio galvutę nuo danties prie danties.
Nenaudojamas dantų siūlas
Tai didelė burnos higienos klaida. Dantų šepetėliu galima pasiekti tik tam tikras dantų vietas, o norint kruopščiai išvalyti dantis, reikėtų naudoti ir siūlą. Jeigu nesate įpratę naudoti dantų siūlą kasdien, galite pradėti po truputį, kol susiformuos įprotis. Siūlas padės išvengti minkštųjų apnašų sukietėjimo, užkirs kelią blogam burnos kvapui, rečiau susidarys dantų skylutės.
Nereguliarus apsilankymas pas higienistą ar odontologą
Net jei nėra nusiskundimų ar diskomforto, pas odontologą pasitikrinti reikėtų kartą per metus, o pas higienistą – du kartus per metus. Dauguma burnos ligų iš pradžių būna besimptomės, todėl svarbu atlikti dantų higieną, siekiant užtikrinti burnos sveikatą ir laiku diagnozuoti pakitimus.