Arčiau moterų
„Reaguojame į nėščiųjų poreikius, plečiame teikiamų paslaugų spektrą, daug dėmesio skiriame bendravimo kultūrai ir jos tobulinimui. Žingsnis po žingsnio tampame vis patrauklesne gydymo įstaiga gimdyvėms bei jų artimiesiems. Siekiame, kad moterys žinotų, jog į KUL Akušerijos-ginekologijos kliniką gali kreiptis ne tik dėl visa apimančios kvalifikuotos pagalbos, bet ir dėl patarimo ar nuraminimo. Moteris girdime, esame arčiau jų ir norime, kad pacientės ligoninę paliktų tik su gera patirtimi”, – sakė Akušerijos-ginekologijos klinikos l.e.p. vadovas prof. dr. Linas Rovas.
Pasak profesoriaus, pradėjęs vadovauti klinikai, jis išsikėlė tris uždavinius – gerinti bendravimo kultūrą su pacientėmis bei jų artimaisiais, sukurti saugią aplinką ir didinti paslaugų apimtis bei spektrą.
Visapusiška pagalba
L.Rovas džiaugiasi, kad visais atžvilgiais pasiekta pažangos.
Užtikrinant kompleksišką pagalbą pacientėms padaryta itin svarbių pokyčių. Jau kurį laiką mamas sėkmingai konsultuoja žindymo specialistė ir klinikinė psichologė.
KUL akušerės kiekvieną mėnesį organizuoja kursus besilaukiančioms šeimoms, kurie yra labai populiarūs. Klinikos komanda nuolat tobulina žinias ir įgūdžius įvairiuose mokymuose.
„Norime, kad KUL moterys gautų visas reikalingas paslaugas, apimančias ginekologines ligas, nėštumą, pogimdyminį periodą, pasiruošimą kitam gimdymui, naujagimio priežiūrą ir konsultavimą. Tam įkūrėme nėštumo patologijos dienos stacionarą. Čia nėščiosios, kurioms reikalinga kvalifikuota specialisto pagalba, gali atvykti 4-6 valandoms pasikonsultuoti. Stengiamės didinti ambulatorinių konsultacijų apimtis”, – sakė L. Rovas.
Jis pasidžiaugė, kad KUL pradėjo vykdyti gimdos kaklelio patologijos „žaliojo koridoriaus” pilotinį projektą. Visos moterys, kurioms nustatyti gimdos kaklelio pakitimai, bus nukreiptos tiesiogiai į KUL Ambulatorinį konsultacinį skyrių kolposkopijai. Tam skirtas atskiras specialisto konsultavimo laikas.
„Ambulatoriškai pradedame tirti nėščias moteris dėl preeklampsijos ir kitų galimų nėštumo komplikacijų, susijusių su placentos kraujotakos sutrikimu. Ligoninės laboratorija dėl to jau atlieka angiogeninių faktorių tyrimus. Džiaugiamės, kad komandoje turime labai kvalifikuotą genetikos specialistą. Numatome pradėti tirti vaisiaus vandenis dėl galimų genetinių pakitimų”, – permainas vardijo profesorius.
Planuose – Šeimos klinika
Pasak L. Rovo, ateityje paslaugų spektras bus dar didesnis. KUL planuojama įkurti Šeimos kliniką. Jos komandoje dirbs ir šeimos gydytojas, o akušerės galės stebėti nėštumą nuo pat pradžios.
Šeimos klinikoje bus atliekamos profilaktinės patikros programos, čia galės kreiptis nėščios, pagimdžiusios, taip pat norinčios pasikonsultuoti dėl naujagimio sveikatos problemų moterys.
„Įkūrus Šeimos kliniką imsimės moterų, kurios turėjo nėštumo patologiją, galinčią padidinti sergamumą širdies kraujagyslių sistemos ligomis, priežiūros po gimdymo. Prie šio projekto prisijungs labai kvalifikuota ligoninės kardiologų komanda”, – kalbėjo Akušerijos-ginekologijos klinikos vadovas.
Tobulina bendravimo kultūrą
Greta aukščiausio lygio paslaugų itin svarbi bendravimo su pacientėmis kultūra. Tam klinikoje taip pat skiriama daug dėmesio.
„Išgirsti pacientę, paklausti, kaip ji jaučiasi, patarti, atsakyti į visus rūpimus klausimus – mūsų komandos kasdienis darbas. Tai moterims sukelia saugumo jausmą, kuris kartais yra žymiai svarbesnis už moderniausią aparatūrą. Labai džiugu, kad bendravimo kultūros bei saugios aplinkos kūrimo progresą rodo ir mūsų pacienčių atsiliepimai”, – kalbėjo L.Rovas.
Specialisto teigimu, tokie atsiliepimai kaip: „KUL Akušerijos-ginekologijos klinikos personalas labai empatiškas ir draugiškas“, „lyginant su pirmu gimdymu prieš dvejus metus, klinikos darbas ženkliai pagerėjo, medikai labiau dalijasi informacija, jaučiasi jų nuoširdus rūpestis“, „džiugu, kad tiek mama, tiek naujagimiu rūpinamasi kur kas stipriau“, „patys nuostabiausi akušeriai, jautėmės kaip namie, net nesinorėjo išvažiuoti“, – liudija realius pokyčius ir dar labiau skatina tobulėti.