Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Meilės dienai – moderni Romeo ir Džuljetos istorija

Artėjant meilės dienai OKT/ Vilniaus miesto teatras kviečia į Oskaro Koršunovo režisuotą spektaklį „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, įvyksiantį vasario 11 dieną Ūkio banko teatro arenoje.
Spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“
Spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ / OKT nuotr.

Vienas geriausių Lietuvos režisierių legendinei istorijai atkurti subūrė talentingų aktorių komandą, kurių tarpe Rasa Samuolytė, Gytis Ivanauskas, Giedrius Savickas, Rasa Marazaitė, Vaidotas Martinaitis, Dainius Kazlauskas, Arvydas Dapšys, Eglė Mikulionytė, Dalia Michelevičiūtė, Arūnas Sakalauskas, Dainius Gavenonis ir kt.

Tai bene labiausiai teatro žiūrovų pamėgtas Oskaro Koršunovo spektaklis, pripažinimo sulaukęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2008 m. Melburno tarptautiniame menų festivalyje OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ laimėjo pagrindinį teatro srities apdovanojimą – laikraščio „The Age“ kritikų prizą, geriausiu festivalio spektakliu jį išrinko ir Festivalio globėjų ratas. 2004 m. už spektaklius „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ bei „Šaltas vaikas“ Oskaras Koršunovas pripažintas geriausiu metų režisieriumi Lietuvoje ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. Valstybiniu apdovanojimu 2003 m. įvertinta ir Jūratės Paulėkaitės sukurta spektaklio scenografija, teigiama pranešime spaudai.

Nepamirštamoje „Romeo ir Džuljetos“ interpretacijoje režisierius Oskaras Koršunovas tarpusavyje kariaujančių Montekių ir Kapulečių šeimų išgyvenimus perkelia į kontraversišką erdvę - šiuolaikinę virtuvę, kur peiliai, šaukštai ir padėklai veikėjų rankose netikėtai virsta ginklais arba laidotuvių puokštėmis, o kasdieninė duona - nuodais. Įprastam gyvenimo būdui ir moralės taisyklėms kaip sistemai priešpastatomas Romeo ir Džuljetos gyvenimas, kurį jie, dar būdami vaikai, pradeda intuityviai kurti. Legenda tapusi šių dviejų jaunų žmonių gyvenimo tragedija O. Koršunovo nagrinėjama plačiau – dėl tradicijų uždarumo žlungančios visuomenės kontekste. „Tik atsiverdama naujovėms ir prie jų prisitaikydama tradicija gali išlikti“, - sako spektaklio režisierius O. Koršunovas, patvirtindamas, kad XVI a. V.Šekspyro iškeltos visuomenės problemos vis dar aktualios.

„Mane domina meilė, kuri gimsta ir skleidžiasi klestint neapykantai, tvyrant karo atmosferai. Montekių ir Kapulečių nesantaikos pavyzdys yra iškalbingas, nes niekas nežino jos priežasties. Visi šio karo priežastis pamiršo. Mes dažnai puoselėjame tokio pobūdžio tradicijas, kurios įteisina ir skatina skirtumus bei neapykantą“, - sako O. Koršunovas.

Spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ apkeliavo beveik visą pasaulį: viešėjo festivalyje Internationale Maifestspiele Vysbadene (Vokietijoje), festivalyje KONTAKT Torūnėje (Lenkijoje), New Heaveno festivalyje „Arts & Ideas“ (JAV), „Baltijskij dom“ – Sankt Peterburge (Rusijoje), MESS festivalyje Sarajeve (Bosnijoje ir Hercegovinoje), gastroliavo Prancūzijoje, Italijoje, Baltarusijoje, Pietų Korėjoje, Airijoje, Singapūre, Kinijoje ir daugelyje kitų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?