A.Gapšys: jautienos supirkimo kaina kris trečdaliu, galvijų mėsai reikia PVM lengvatos

Pieno perteklius dėl Rusijos paskelbto embargo gali siekti apie 15 proc., o galvijų – 70 proc., prognozuoja Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys ir mano, kad būtų racionalu laikinai Lietuvoje sumažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) galvijų mėsai, kad būtų galima bent 20 proc. sumažinti galvijų kainas vartotojams.
Dažniausiai salmonelioze užsikrečiama per gyvūninį maistą: paukštieną, pieną, kiaušinius, jautieną, kiaulieną, kreminius gaminius į kurių sudėtį įeina kiaušiniai.
Mėsa / „Scanpix“ nuotr.

„Manau, jautienos supirkimo kainos kris mažiausiai trečdaliu. Kai galvijų iš Lietuvos pirko turkai, buvo pakilusios supirkimo kainos. Tačiau vežti jautieną į Turkiją uždraudė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba – šioje šalyje pastebėta snukio ir nagų ligos židinių“, – interviu „Lietuvos žinioms“ teigė A.Gapšys, pasak kurio, prieš 10 metų gyventojai suvalgydavo vidutiniškai po 11 kilogramų galvijų mėsos per metus, o dabar – vos po 4 kilogramus, nes jautieną Lietuvoje nukonkuravo paukštiena.

„Kadangi galvijienos neimportuojame, PVM sumažinimas pasitarnautų ir perdirbėjams, ir vartotojams, ir galvijų augintojams, nes padidėjus jautienos paklausai, gamintojai galėtų galvijus supirkti brangiau. Kita išeitis – augintojų persiorientavimas parduoti veršelius, užuot auginus iki brandaus gyvulio“, – pridūrė A.Gapšys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų