„Tai jau darosi juokinga. Žiniasklaida mus erzina: kas per “tundrinė„ sąjunga pas jus, kurioje reikalavimai saviems griežtesni nei svetimiems? Turiu omenyje ne vien pieną, kuris įžūliu politiniu instrumentu tapo visai neseniai. Mes ir savo cemento negalime laisvai parduoti. Tai bent ekonominė sąjungą!“, – neslėpdamas susierzinimo sakė A. Lukašenka, kurį cituoja agentūra „Belta“.
Dėl šalies prekybos su kitomis Euroazijos ekonominės sąjungos narėmis, tarp kurių yra ir Rusija, problemų jis tiesiogiai apkaltino Baltarusijos atstovus šios organizacijos institucijose ir nurodė nedelsiant padėtį taisyti.
„Kam imituoti darbą, spręsti tik kai kurių jos narių reikalus. Nė viena mūsų problema nebuvo išspręsta. Privalome šiems metams pasirinkti vieną ar dvi savo svarbiausias problemas ir užsispyrusiai “kalti„ tol, kol jų neliks“, – pabrėžė A. Lukašenka.
Į šiuos A. Lukašenkos pasisakymus netruko sureaguoti Kremlius.
„Rusija ir Baltarusija – bendra Sąjunginė valstybė. Ir Rusija, ir Baltarusija yra Euroazijos ekonominės sąjungos narės. Kai kada tarp pačių artimiausių sąjungininkų neišvengiamai atsiranda trintis, tačiau kaskart tokiais atvejais pavyksta susitarti. Mes tikimės, kad tarpusavio supratimas bus pasiektas ir šįkart, ir per tam tikrą laiką mes šią problemą išspręsime“, – žurnalistams penktadienį sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) vasario 22-ąją paskelbė sankcijas baltarusiškų pieno produktų tiekėjams – laikinąjį importo draudimą. Anot „Rosselchoznadzor“, baltarusiški pieno produktai neatitinka Rusijoje galiojančių kokybės reikalavimų, juose aptinkama pavojingų medžiagų, kurios kelia grėsmę žmonių sveikatai. Draudimas turėjo įsigalioti vasario 26-ąją, tačiau buvo atidėtas iki kovo 6-osios, Baltarusijai pareikalavus skubių konsultacijų.