Darė eksperimentą
Pirmuosius ilgavaisius agurkus savo šiltnamyje ūkininkas R.Vilkelis nuskynė dar sausio pradžioje. Beveik po mėnesio – sausio pabaigoje, vasario pradžioje, jais pradėta prekiauti dvejose miesto prekyvietėse ir maisto prekių parduotuvėlėje Kėdainių centre.
„Tiesą sakant, darėme eksperimentą, nes pirmą kartą žiemą auginome ilgavaisius agurkus. Kadangi žiūrėjome, kaip mums seksis su jais, tai pasodinome tik 500 daigų. Kol kas rezultatas nenuvylė, nes gruodžio mėnesį pasodinti daigai užderėjo jau sausio mėnesį“, – sakė R.Vilkelis.
Tiesą sakant, darėme eksperimentą, nes pirmą kartą žiemą auginome ilgavaisius agurkus, – sakė R.Vilkelis.
Auginimo ypatumai
Pirmą sezoną ilgavaisius agurkus auginantis ūkininkas pastebėjo, kad juos geriau reikėtų sodinti rudenį, kad šie derėtų visą žiemą, o tada, artėjant pavasariui, pirkėjams pasiūlyti trumpavaisių.
„Ilgavaisiai labiau tinkami auginti žiemą, nes nėra tokie lepūs, kaip trumpavaisiai. Tuo tarpu trumpą agurką sunkiau užauginti žiemą, nes jiems reikia daugiau šviesos, šilumos“, – konstatavo R.Vilkelis.
Dera ir trumpavaisiai
Pasak ūkininko, sausio pabaiga ir vasario pradžia šviežių agurkų prekybai – labai ankstyvas metas. Po kelių savaičių šiomis daržovėmis ims prekiauti ir kiti Kėdainių krašto daržovių augintojai.
„Po poros–trijų savaičių jau turėsime ir pirmąjį savą trumpavaisių agurkų derlių, jų pasodinome 12 tūkst. daigų. Pastebėjau, kad lietuviai labiau mėgsta trumpavaisius, bet ilgavaisiai lygiai tokie pat skanūs, kvepiantys ir kokybiški, kaip mažieji jų broliai“, – šypsosi R.Vilkelis.
Investicijos pasiteisino
Tris dešimtmečius agurkus auginantis ūkininkas džiaugiasi, kad daržovės puikiai dera moderniame pusės hektaro šiltnamyje.
„Ketvirtą sezoną agurkus auginame moderniame šiltnamyje, kuriam paramą skyrė Europos Sąjungos fondai. Investicijos tikrai pasiteisino, nes šiltnamyje įdiegtos pažangios technologijos su automatinėmis laistymo, vėdinimo, šildymo sistemomis“, – sakė R.Vilkelis.