Aptvarą įsirengė po to, kai vilkas sudraskė avį
Vasaros pabaigoje 2014-2020 m. KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ lėšomis tinklinį elektrinį aptvarą įsirengęs Mantas viliasi, kad moderni priemonė padės apsisaugoti nuo vilkų. Parama pasinaudoti jis nusprendė po to, kai pernai ūkyje pasirodęs nelauktas svečias — vilkas — sudraskė avį.
„Laimei, kad tik vieną“, — pridūrė.
Po šio nemalonaus įvykio, atviravo ūkininkas, pasidarė išties neramu — ganyklos toli nuo namų, o avys į ūkinį pastatą nakčiai nevedamos. Anot Manto, teko ieškoti sprendimų ir apsaugos, patikimesnės už įprastą elektrinį piemenį.
Paraišką pateikė pačią pirmą dieną
Šiuo metu Manto ūkyje ganosi apie 70 avių, tačiau kitąmet jis planuoja bandos skaičių padidinti iki 150. Akivaizdu, kad jeigu čia įsisuktų vilkai — nuostoliai būtų milžiniški. Bandos saugumu nusprendęs pasirūpinti vyras pasakojo, kad paraiškos pateikimas ilgai neužtruko, o sutvarkyti reikiamus dokumentus padėjo kompetentingi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai.
Paraišką pateikiau pačią pirmą dieną.
„Paraišką pateikiau pačią pirmą dieną“, — linksmai prisiminė ir paaiškino, kad nerimavo, jog dėl didelių norinčių parama pasinaudoti ūkininkų skaičiaus, visiems lėšų gali neužtekti. Vis dėlto, taip nenutiko — ūkininkui suteikta didžiausia galima 2014-2020 m. KPP „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ parama, siekianti 5 tūkst. eurų.
Anot pašnekovo, savo lėšomis įsirengti tokį elektrinį aptvarą būtų gana sudėtinga — tai didelė suma, todėl džiugu, kad ūkininkams suteikiama finansinė parama. Beje, pirmam ir antram paraiškų rinkimo etapams, kurie vyko 2020 m. kovo 2 d. – gegužės 4 d. ir 2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 18, iš viso buvo skirta 1 000 000 eurų paramos lėšų.
Apsaugai — 2000 metrų ilgio ir 120 cm aukščio tinklinis aptvaras
Kaip paaiškino pašnekovas, renkantis apsaugos nuo vilkų priemones, pagrindinis kriterijus buvo mobilumas. Dėl šios priežasties jis įsigijo tokį aptvarą, kurį galima nesunkiai pernešti į kitą vietą. Iš viso avių ganyklą saugo 2000 metrų ilgio ir 120 cm aukščio tinklinis aptvaras.
„Noriu užtverti didesnį plotą, nes tikiuosi, kad jeigu vilkas avių nepamatys, tai net nebandys peršokti“, — paaiškino jis.