Pasak asociacijos administracijos vadovo Igno Jankausko, Lietuvoje auginami grūdai yra nišiniai – jie pasaulyje pripažįstami kaip aukštos kokybės, o rasti tokių grūdų pirkėją nėra labai paprasta – dažniau reikalingi vidutinės kokybės grūdai.
„Svarbu, kad įvyktų prekybos sandoris. Lietuvoje yra stiprių įmonių, kurios tuos sandorius sugeba sudaryti. Galvočiau, kad šiuo metu aktyviausi grūdų rinkos dalyviai – „Agrorodeo“ ir „Agrokoncernas“ bei keletas smulkesnių žaidėjų“, – BNS sakė I.Jankauskas.
Anot jo, dėl augančios konkurencijos pasaulyje prekiauti grūdais tampa vis sudėtingiau, todėl kiekviena atverta rinka yra labai svarbi.
„Įtampa rinkoje nemažėja, o tik didėja, matome, Ukraina pranešinėja, kad didina parduodamus kiekius, (...) intensyvina prekybą, gamybą, konkurencinga infrastruktūra atsiranda ir grūdų kiekis didėja“, – teigė jis.
„Jeigu nuveža į Kiniją, nuveš ir į Braziliją“, – pridūrė I.Jankauskas, paklaustas, ar nebus sunku lietuviškiems grūdams įsitvirtinti didžiulėje Brazilijos rinkoje.
Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį pranešė, kad suderintas leidimas su Brazilija dėl lietuviškų kviečių eksporto.
Pernai lietuviškiems kviečiams atverta Kinijos rinka. Į ją jau eksportuota daugiau kaip 300 tūkst. tonų kviečių.
Augalininkystės tarnybos duomenimis, pernai lietuviški kviečiai eksportuoti į 11 pasaulio šalių ir siekė beveik 1,6 mln. tonų, o apskritai jie eksportuojami į daugiau kaip 25 šalis – Saudo Arabiją, Pietų Afrikos Respubliką, Mozambiką, Iraną, Nigeriją, Keniją, Egiptą, Sudaną, Libaną, Jungtinius Arabų Emyratus, Turkiją, Izraelį, Vietnamą, Pakistaną.