Birių krovinių terminalas nesibaimina mažesnės „Belaruskalij“ krovos

Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ pranešus, jog per artimiausius mėnesius ji gamybą sumažins 30 proc., jos produkciją kraunančios Klaipėdos krovos bendrovės Birių krovinių terminalas vadovas sako, kad trąšų gamyba nuolat svyruoja, ir tai neturės įtakos terminalo veiklai.  
Krovininiai vagonai
Krovininiai vagonai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Jeigu gamykla 30 proc. mažiau gamins, reiškia, mes 30 proc. mažiau krausim, bet nematau nieko tame baisaus, nes čia paprastas netolygumas. Mes aštuonis mėnesius dirbom labai geru tempu, palyginti su pernai, esam pliuse, todėl bendras metų rezultatas bus toks pat, kaip praėjusiais metais“, – BNS sakė Vidmantas Dambrauskas.

Anot jo, svyravimai vyksta nuolat, išskyrus dvejus praėjusius metus, kai buvo didelis trąšų poreikis.

„Trąšų rinka, kaip ir bet kurios rinkos, jos banguoja, tokius svyravimus turėdavom kiekvienais metais. Tiesa, paskutinius dvejus metus nebuvo, nes buvo labai didžiulis poreikis, o prieš tai visada, būdavo, vieną mėnesį krauni 600 tūkst., kitą mėnesį – 200 tūkst.“, – sakė V.Dambrauskas.

Birių krovinių terminalas pernai perkrovė 10,098 mln. tonų birių trąšų (21,6 proc. daugiau nei 2017 metais), 98 proc. jų sudarė „Belaruskalij“ kroviniai.

„Belaruskalij“ valdo 30 proc. Birių krovinių terminalo akcijų, likusius 70 proc. – Igoris Udovickis.

Terminalas pernai uždirbo 20,38 mln. eurų grynojo pelno (24,3 proc. daugiau ne 2017 metais“, jo pajamos siekė 97,671 mln. eurų ir buvo 20,2 proc. didesnės.

„Belaruskalij“ dėl planinio remonto ir įrangos atnaujinimo gamybą artimiausius 3-4 mėnesius ketina sumažinti 30 proc. Gamykla įgyvendina „plataus masto“ investicijų programą, norėdama padidinti žaliavos bazę bei gamybos apimtis – keliais milijonais tonų per metus.

2018-aisiais „Belaruskalij“ pagamino daugiau kaip 12 mln. tonų kalio chlorido – 0,5 mln. tonų daugiau nei užpernai.

Baltarusija yra viena pagrindinių kalio trąšų tiekėjų tarptautinei rinkai, jas eksportuoja į daugiau kaip 100 valstybių, patenkina apie penktadalį jų pasaulinio poreikio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai