Maskva pareiškė, kad leis sudaryti Ukrainoje maisto koridorius ir išvengti pasaulinės maisto krizės, jei bus panaikintos jai dėl invazijos į kaimynę įvestos tarptautinės sankcijos.
„Nekalbėkime apie sankcijas, kalbėkime apie tai, kad visos pasaulio šalys turi elgtis teisingai“, – žurnalistams Madride pareiškė B.Wallace'as, paklaustas apie Maskvos poziciją.
„Raginu Rusiją elgtis teisingai, vadovaujantis žmogiškumo dvasia ir išleisti Ukrainos grūdus“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad dėl Rusijos veiksmų „daugelis pasaulio šalių susidurs su grūdų trūkumu“.
Iki vasarį prasidėjusios invazijos Ukraina buvo viena svarbiausių grūdų eksportuotojų, per savo uostus eksportavusi 4,5 mln. tonų žemės ūkio produkcijos per mėnesį.
Tai sudarė 12 proc. viso pasaulio kviečių, 15 proc. kukurūzų ir pusę saulėgrąžų aliejaus kiekio.
Tačiau Rusijos karo laivams nuo pasaulio atskyrus Odesos, Čornomorsko ir kitus uostus, tiekimą galima vykdyti tik perpildytais sausumos maršrutais, kurie yra kur kas mažiau efektyvūs.
„Žmonės visame pasaulyje pasikliauja [ukrainietiškais] grūdais, kad galėtų pramisti“, – pridūrė B.Wallace'as, paminėdamas Libiją ir Jemeną kaip šalis, itin priklausomas nuo Ukrainos derliaus.
„Liaukitės vogti grūdus, matome, kad Rusija vagia grūdus savo reikmėms“, – pridūrė jis.
B.Wallace'as lankėsi Madride prieš birželį vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.