Pieno ir mėsos perdirbėjai turės galimybes ir laiko perorientuoti gamybą, keisti eksporto kryptis ir logistikos srautus, pranešė Žemės ūkio ministerija.
„Esame išgirsti ir aktyvuota mums labai svarbi privataus saugojimo priemonė. Dirbsime su komisaru ir toliau, siekime dar ambicingesnių EK žingsnių dėl išimtinių žemės ūkio rinkų priemonių aktyvavimo, kad ES parama žemės ūkiui būtų dar didesnė ir kartu su nacionalinėmis lėšomis galėtume duoti tikrai stiprų atsaką koronavirusui“, – komentare BNS sakė žemės ūkio ministras Andrius Palionis.
EK taip pat suteiks daugiau lankstumo įgyvendinant paramos vyno, vaisių ir daržovių, alyvuogių aliejaus, bitininkystės ūkiams programas bei ES vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programas.
Daugiau laisvės bus suteikta priimant sprendimus pieno, gėlių ir bulvių ūkiams – leis nukrypti nuo konkurencijos taisyklių ir tartis dėl kiekių, gamybos mažinimo. Tokie jų susitarimai ir sprendimai galiotų ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Siekiant išvengti neigiamo poveikio, mažmeninių kainų pokyčiai bus atidžiai stebimi.
Dėl priemonių paketo Komisija artimiausiu metu dar konsultuosis su valstybėmis narėmis ir sieks, kad viskas būtų teisiškai patvirtinta jau balandžio mėnesio pabaigoje.