„Padėtis Rusijoje artimiausiu metu nepagerės“, – pareiškė Ph. Hoganas.
„Taigi, mano nuomone, turime žvelgti už konfliktų ir tokių geopolitinių regionų kaip Rusija ar Ukraina ribų. Turime žiūrėti, kur galėtume įgyti didesnę rinkos dalį. Pagrindinės rinkos aiškiai yra Tolimieji Rytai ir tam tikros Afrikos dalys, būtent ten mes ir sutelkiame savo pastangas.“
Komisijos duomenimis, Rusijai tekdavo maždaug 32 proc. ES sūrio eksporto ir 24 proc. sviesto eksporto. 2013 metais ES pieno produktų eksportas siekė 9,88 mlrd. eurų ir sudarė 8,2 proc. viso žemės ūkio produktų eksporto.
Naikins kvotas
Kovo pabaigoje ES ketina panaikinti pieno kvotas. Dėl to pieno gamyba gali dar padidėti.
„Baiminamasi, kad panaikinus pieno kvotas... labai padidės pieno gamyba. Tačiau taip nebus“, – pareiškė Komisijos narys.
Tvirtai tikima, kad trumpalaikiai svyravimai netrukus liausis ir 2015 metų antrąjį pusmetį kainos vėl atsigaus, – pareiškė Ph.Hoganas.
„Yra maždaug 7–8 valstybės narės, kurios planuoja šiek tiek padidinti gamybą. Tačiau norint gaminti didelį papildomo pieno kiekį reikia didžiulių investicijų“, – pridūrė jis.
Pasak Ph.Hogano, vidutinė pieno kaina ES sumažėjo nuo 0,4 euro už litrą metais anksčiau iki maždaug 0,33 euro.
„Tvirtai tikima, kad trumpalaikiai svyravimai netrukus liausis ir 2015 metų antrąjį pusmetį kainos vėl atsigaus“, – pareiškė jis.