ES valstybėse – du nauji paukščių gripo židiniai

Atsakingos veterinarijos tarnybos pranešė, kad Rumunijoje, komerciniame vištų dedeklių ūkyje, netoli šalies sienos su Vengrija ir Ukraina (Maramurešo apskrityje, Seini rajone), patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo židinys. Be to, naujas ligos protrūkis nustatytas ir Vengrijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Višta
Višta / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Rumunijoje H5N8 paukščių gripo atmainos protrūkis užfiksuotas vištų dedeklių ūkyje, staiga nugaišus 11 190 paukščių. Iš viso šiame ūkyje buvo laikomos 18 699 vištos. Šiais metais tai pirmas paukščių gripo protrūkis šioje valstybėje.

Vengrijoje, Debreceno apskrityje (Hajdu-Biharo regione) esančiame ūkyje buvo auginamos 115 548 jaunos antys. Paukštidėse pastebėtas padidėjęs gaištamumas – per trumpą laiką nugaišo daugiau kaip 10 tūkst. ančių. Nacionalinėje etaloninėje laboratorijoje ištyrus mėginius, patvirtintas to paties patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo virusas.

Dėl pavojingos ligos protrūkių abiejuose ūkiuose nedelsiant imtasi visų būtinų apsaugos priemonių. Visi laikyti paukščiai nugaišinti ir saugiai sunaikinti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) dar kartą primena, kad pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 m. gruodžio pabaigos iki šios dienos pasireiškė jau keturiose ES valstybėse – Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje. Kaimyninėje Lenkijoje užfiksuota daugiausia ligos židinių – 11 protrūkių ūkiuose ir 1 atvejis laukinėje faunoje. Slovakijoje židinys užfiksuotas smulkiame ūkyje, kur paukščiai buvo laikomi savo reikmėms. Pirmasis Vengrijoje nustatytas protrūkis pasireiškė komerciniame paukščių ūkyje.

Nors Lietuvoje paukščių gripo atvejų nenustatyta, visada išlieka didelė rizika jam patekti ir į mūsų šalies teritoriją. Tuo labiau, kad šis pavojingas virusas, paprastai pasireiškiantis laukinių paukščių migracijos laikotarpiu, šįsyk ES teritorijoje plinta neprognozuojamai ir šiam sezonui nebūdingu laiku.

Labai svarbu, kad naminių paukščių laikytojai įvertintų galimą ligos grėsmę ir griežtai laikytųsi visų biologinio saugumo reikalavimų. Keliautojų, kurie šiuo metu lankosi paukščių gripą patvirtinusiose ES valstybėse, primygtinai prašoma būti atsargiems, vengti kontaktų su paukščiais, laikytis asmens higienos, iš tų šalių nesivežti paukštienos ir jos gaminių. Visas VMVT rekomendacijas galima rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai