Šiame ūkyje daugiau ūkinių gyvūnų nebuvo laikoma. Taip pat AKM nustatytas dvejose komercinėse fermose, priklausančiose tam pačiam savininkui.
Vienoje fermoje (Viljandi, Viljandi) buvo laikoma 191 kiaulė (parševedės ir paršeliai) – AKM patvirtintas 2 gaišusiom kiaulėm. Kitoje (Viljandi, Kolga-Jaani) laikomos 355 penimos kiaulės – AKM patvirtintas 1 gaišusiai kiaulei. Visos trys kiaulių laikymo vietos yra užkrėstoje AKM zonoje, kurioje taikomi apribojimai.
Estijos kompetentinga institucija informavo, kad visos kiaulės sunaikintos, nustatytos apsaugos bei stebėsenos zonos, atliekami dezinfekcijos ir valymo darbai. Taip pat atliekama kitų ūkių stebėsena, atrenkami mėginiai.
„Birželio 16 d. AKM užregistruotas Latvijos ūkyje, kuriame buvo laikoma 18 kiaulių, o šių metų pradžioje – Lenkijoje, nedideliame ūkyje. Kaimyninių šalių situacija kelia nerimą. Itin svarbu biologinio saugumo reikalavimų laikytis mažuose ūkiuose, nes AKM virusas nustatomas net griežtus biologinio saugumo reikalavimus turinčiose kiaulių laikymo vietose, ūkiuose“, – primena Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.
Kilus įtarimams, kad kiaulės serga, reikia nedelsiant kreiptis į vietos privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistus. Taip pat galima visą parą skambinti nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.