„Kol bus pasiektas reikiamas visuomenės imuniteto lygis, tebegalime susidurti su pasikartojančiais viruso plitimo spartėjimo ir apribojimų griežtinimo ciklais“, – pareiškė ji trečiadienį įvykusiame virtualiame forume centrinės bankininkystės klausimais.
„Atsigavimas gali nebūti tolygus, jis gali būti gana nestabilus, gali tai sustoti, tai atsinaujinti, ir priklausys nuo vakcinos platinimo tempo.“
JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ ir Vokietijos biotechnologijų bendrovė „BioNTech“ pirmadienį pareiškė, kad jų kuriamos vakcinos nuo COVID-19 efektyvumas per trečiosios fazės klinikinius tyrimus siekė 90 procentų. Tai pakurstė viltis, jog pandemiją netrukus pavyks įveikti, ir paskatino kilimą akcijų rinkose.
Atsigavimas gali nebūti tolygus, jis gali būti gana nestabilus.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) direktorė Andrea Ammon trečiadienį pareiškė, jog pirmosios vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 Europos Sąjungoje pagal optimistinį scenarijų galėtų būti pradėtos platinti 2021 metų pirmąjį ketvirtį.
ECB vadovė pabrėžė, jog sveikatos krizė išprovokavo „neįprastą recesiją“, nes duomenys rodo, jog pramonės sektorius yra gana atsparus, tačiau paslaugų sektorius smarkiai nukentėjo nuo karantino priemonių.
Paslaugų sektoriui „gali būti sunku visiškai atsigauti“, o tai kelia rūpesčių dėl darbo rinkos, nes paslaugų sektorius yra „labiau imlus darbui“, pažymėjo ji.
Pasak Ch. Lagarde, 2020 metų pirmąjį pusmetį euro zonoje darbo neteko 5 mln. žmonių.
Devyniolika šalių vienijančio bendros valiutos bloko bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį ketvirtį sumažėjo rekordiniais 11,8 procento.