„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Europos Parlamentas apribojo pramoninę taršą

Europarlamentarai atnaujino ES taisykles, kuriomis sumažinama leidžiama didelių pramonės įmonių bei kiaulininkystės ir paukštininkystės ūkių oro, vandens ir žemės tarša.
Kaminai
Kaminai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Naujosios taisyklės nustato griežtesnius didelių žemės ir pramonės ūkių taršos apribojimus, o taip pat indikacines vandens ir žaliavų suvartojimo, energijos taupymo bei atliekų ribas, skelbiama EP pranešime spaudai.

Nauji taršos reikalavimai bus taikomi ir kasykloms bei baterijų gamykloms, o taip pat daugiau nei 350 sutartinių ūkinių gyvūnų auginančioms kiaulių fermoms (priklausomai nuo svorio, tai gali būti daugiau nei 700 kiaulių auginantys ūkiai), išskyrus ekologinius ūkius.

ES taisyklių taikymas išplėstas ir į 300 sutartinių ūkinių gyvūnų auginančius vištų dedeklių ūkius.

Iki 2026 m. pabaigos Europos Komisija įvertins, ar taršos apribojimus taikyti ir galvijų ūkiams bei kokiais būdais užtikrinti, kad ES ūkiams taikomi taršos reikalavimai galiotų ir trečiųjų šalių ūkiams, kurie ketina eksportuoti savo produkciją į ES.

Naujosios taisyklės sustiprino visuomenės dalyvavimo ir skaidrumo reikalavimus pakeičiant Europos išleidžiamų ir perduodamų teršalų registrą į ES pramoninių teršalų portalą. Jis suteiks galimybę suinteresuotiems asmenims sužinoti apie regione išduotus taršos leidimus.

Taisyklių nesilaikančioms įmonėms už didžiausius pažeidimus grės iki 3 proc. nuo metinės apyvartos siekiančios baudos, o nuo taršos nukentėję asmenys galės siekti žalos atlyginimo.

EP pranešėjas Radanas Kanevas (Europos liaudies partija, Bulgarija) pažymėjo: „Šios dienos balsavimas parodo Parlamento įsipareigojimą mažinti taršą ir saugoti europiečių sveikatą be papildomos administracinės naštos įmonėms ir ypač Europos ūkininkams. EP nariai supranta ūkininkų protestų priežastis.“

ES taisyklių projektui pritarė 393 EP nariai, 173 nepritarė, o 49 susilaikė. Jos jau neformaliai suderintos su ES Taryba, todėl jų įsigaliojimui būtinas tik formalus minėtos institucijos pritarimas. ES valstybės turės 22 mėnesius pasiruošti šios direktyvos įgyvendinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų