„Biodinaminiam ūkiui kurti pasirinkome vietą, kuri yra pasienyje su Latvija. Tradiciškai anksčiau pasienyje būdavo ribojama žemdirbystė, todėl žemė čia yra švari ir pailsėjusi nuo bet kokių priedų ar chemijos. Dirvonus ir miškelius vėl paversti žemės ūkio naudmenomis – daug darbo reikalaujanti užduotis.
Tačiau esame motyvuoti, nes pradedame vystyti Lietuvoje dar neįprastą ūkininkavimo kryptį“, – teigė Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas.
Anksčiau pasienyje būdavo ribojama žemdirbystė, todėl žemė čia yra švari ir pailsėjusi nuo bet kokių priedų ar chemijos.
70 hektarų dirvonuojančių žemių buvo suarta pernai rudenį. Šį pavasarį teko dar rauti užsilikusius krūmynus, išvežti akmenis. Kiek sudėtingiau būsimose ganyklose – reikėjo kirsti medžius, atsėti vertingus pašarinius augalus: dobilus, motiejukus, svidres, eraičinus.
„Gegužės pabaigoje atgabensime pirmąją 30 mėsinių galvijų bandą, tad ganyklos turi būti paruoštos. Ateityje planuojame laikyti 300-400 galvijų, nes pilnos apimties biodinaminiame ūkyje 1 galvijui numatyta turėti 1 hektarą žemės naudmenų. Į tai ir orientuojamės“, – pasakojo žemės ūkio bendrovės „Ilzenbergas“ direktorius Petras Kuras.
Biodinaminiuose ūkiuose išauginti ir perdirbti maisto produktai visame pasaulyje žymimi „Demeter“ ženklu. Šiuo metu atliekamos Ilzenbergo dvaro biodinaminio ūkio sertifikavimo pagal tarptautinius „Demeter“ standartus procedūros, todėl „Ilzenbergo“ ūkis vykdo veiklą pagal tarptautinius biodinaminio ūkninkavimo standartus pereinamuoju laikotarpiu.