Garisas Corbettas, Fair Oaks pieno ūkio vadovas, teigia: „Mes naudojame tai, ką daugelis vadina aplinkos teršalais, tai yra karvių mėšlą. Mes kuriame naują energijos šaltinį visai JAV, dėl ko esame labai patenkinti“.
Šiame pieno ūkyje laikoma kiek daugiau nei 36 tūkstančiai karvių, kurių pienu aprūpinama visa JAV centrinė dalis. Ir vis dėlto, įspūdingiausia yra ne tai, kiek pieno pagaminama ūkyje, o tai – jog ūkis taiko naujausias technologijas. Neseniai šis pieno ūkis investavo 19 milijonų JAV dolerių (daugiau kaip 48 mln. litų) į įrenginį, kuris niekuo nepagerina žemės ūkio gamybos, o tiesiog konvertuoja karvės mėšlą į suspaustas gamtines dujas (CNG).
Markas Stoermannas, transporto logistikos įmonės vadovas, aiškina, kaip įrenginys veikia: „Mes paimame du produktus – pieną ir mėšlą, abu produktai gaunami iš karvės. Mėšlas į įrenginį patenka iš tvartų, kad įrenginio pagalba išskirtos dujos leistų pieną paskirstyti po visą centrinę JAV.“
Naujoji technologija ūkyje naudojama tris kartus per dieną, kuomet karvės keliauja į vieną iš 11 melžimo aikštelių. Tuomet iš tvartų mėšlas siurbiamas į įrenginį, kur yra šildomas. Mikrobų pagalba išsiskiria dujos, kurios kyla į viršų – į atsinaujinančių gamtos dujų talpyklą (tai atvaizduoja paveikslas žemiau). Likusios mėšlo atliekos pakartotinai naudojamos kaip trąša.