„Rezultatai įvairūs, nuo visai neblogų iki labai blogų rezultatų turime. Tuose rajonuose, kur buvo mažiausiai kritulių – centrinė Lietuva, Kauno rajonas, Elektrėnų, Varėnos, tai aišku, labiausiai nukentėję, o Šiaurės Lietuvoje, Suvalkai nukentėjo mažiau“, – BNS sakė A.Macijauskas.
Pasak jo, šiemet derlius nebus didesnis nei pernai, kai žemdirbius taip pat kamavo sausros. Tuo metu, palyginti su pastarųjų metų vidurkiu, A.Macijauskas prognozuoja trečdaliu mažesnį derlių.
„Pernai (derlius – BNS) buvo rekordiškai mažas, ir šiemet matome, kad nebus didesnis negu pernai ir maždaug 25-30 proc. mažiau negu vidurkis“, – teigė A.Macijauskas.
Pasak jo, tai tiesiogiai atsilieps ir grūdų eksportui.
Liepos viduryje prasidėjusi javapjūtė, esant palankiems orams, turėtų baigtis per savaitę, tačiau, pasak A.Macijausko, jei orai trukdys, gali tęstis 2-3 savaites.
Šiemet matome, kad [derlius] nebus didesnis negu pernai ir maždaug 25-30 proc. mažiau negu vidurkis, – teigė A.Macijauskas.
Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas birželio pabaigoje prognozavo beveik penktadaliu didesnį grūdų derlių nei pernai. Skaičiuojama, kad jų bus nukulta 5,127 mln. tonų – 17,1 proc. daugiau nei pernai (4,379 mln. tonų).
Instituto teigimu, dėl nepalankių oro sąlygų – šalnų pavasarį ir vėlesnio drėgmės trūkumo – prognozuojamas prastesnis vasarojaus derlingumas ir geresnis žieminių grūdų derlius, kurių plotus žemdirbiai ypač padidino.