Joje randasi kompanijų „Nestle“, „Mars“ ir „Hershey“plantacijos. Dar 20 proc. pasaulyje sunaudojamų kakavos pupelių auginama kaimyninėje Ganoje.
Kaip skelbia „Agro2b“, šalyse, kurioms gresia Ebolos epidemija, yra 70 proc. visų pasaulyje suvartojamų kakavos pupelių.
Šalyse, kurioms gresia Ebolos epidemija, yra 70 proc. visų pasaulyje suvartojamų kakavos pupelių.
Jeigu būtų uždarytos sienos, šokolado gamyba sumenktų 75 tūkst. tonų. O jeigu ji persikeltų į vakarinę Dramblio Kaulo Kranto dalį, gamybai nebūtų galima naudoti 600 tūkst. tonų kakavos pupelių. Tai taptų tikra katastrofa.
Įvedus karantiną ūkininkai nebegalėtų prižiūrėti laukų, todėl pupelės paprasčiausiai supūtų ant medžių.
Pasaulinis kakavos fondas, prižiūrintis darbus kakavos pupelių plantacijose visame pasaulyje, kreipėsi į 113 kompanijų, prašydamas skirti pinigų kovai su Ebolos viruso plitimu.
Tarptautinės kakavos organizacijos duomenimis, Dramblio Kaulo Krante praėjusį sezoną buvo užauginta 1,45 mln. tonų kakavos pupelių, šiame sezone planuojamas rekordinis derlius. Tačiau dabar viskas priklauso nuo to, bus ar nebus šioje šalyje užregistruotas Ebolos atvejis.
Tai skaudžiai paliestų ir Rusiją, skelbia newsru.com: praradus kavos pupelių derlių, šokolado ir jo gaminių kainos smarkiai išaugtų. Rusija kasmet importuoja šokolado už 18 mlrd. dolerių, jo vartojimas šalyje vis labiau auga.
Rusijos šokolado gamintojai 98 proc. kakavos pupelių importuoja iš Vakarų Afrikos valstybių.