Anot jo, eurokomisaras Januszas Wojciechowskis sprendimą turėtų paskelbti kitą savaitę Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje. Tačiau, pasak ministro, komisarui žadant paskirstyti paramą iš rezervo 22 šalims proporcingai, Lietuva su tuo nesutinka.
„Vakar kalbėjau su Wojciechowskiu dėl paramos, jis nepateikė vėl, ko mes labai tikėjomės. Kalbėjau aš ir Latvijos ministras, komisaras pasakė, kad jis teiks siūlymą dėl paramos paskirstymo iš žemės ūkio rezervo visoms likusioms 22 šalims proporcingai pagal tiesioginių išmokų taisyklę, bet mes pasakėme pastabą, kad netinka mums ir komisarui pakartojome, kad jūs turite skaičius, pagal kuriuos mes išskirtinai turime blogą situaciją visoje Europos Sąjungoje dėl peno sektoriaus“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį sakė ministras.
„Komisaras pažadėjo iki antradienio pasvarstyti ir viešai įvardinti sprendimus“, – pridūrė jis.
Gegužės pradžioje ministras sakė, kad Lietuva gali tikėtis iki 18,6 mln. eurų paramos.
Balandžio 27 dieną dėl itin kritusių pieno kainų nukentėję Lietuvos ūkininkai lankėsi Briuselyje ir ten susitiko su už žemės ūkį atsakingu EK nariu. Susitikimo metu J.Wojciechowskis ūkininkams pažadėjo pasistengti surasti lėšų ir juos paremti.
Kovo pradžioje į K.Navicko prašymą padėti ūkininkams J.Wojciechowskis atsakė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.
Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. K.Navickas anksčiau teigė, kad pagalba Lietuvai galėtų būti numatyta kitame EK pakete.
Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, tuo metu ūkininkai prašo bent 40 mln. eurų.