AKM nustatytas dviejuose nedideliuose šeimos ūkiuose, kuriuose buvo laikomos 3 ir 2 kiaulės bei viename didesniame, kur ūkininkas augino 41 kiaulę. Toje pačioje Kraslavos savivaldybėje, prie pat Baltarusijos sienos, AKM virusas nustatytas ir nugaišusiam šernui.
Latvijos veterinarijos pareigūnai informavo, kad patvirtinus AKM diagnozę, minėtuose ūkiuose ir miške kur rastas šernas, buvo nedelsiant imtasi visų apsaugos priemonių – paskerstos visos kiaulės, jų skerdenos sunaikintos, ūkiuose atlikta dezinfekcija.
VMVT nuolat vykdo intensyvią kiaulių ir šernų stebėseną. Nustatytoje užkrėstoje teritorijoje tiriamas kiekvienas sumedžiotas šernas ir visos gyventojų skerdžiamos kiaulės. Likusioje Lietuvos dalyje mėginiai imami pagal VMVT sudarytą užkrečiamųjų gyvūnų ligų tikrinimo planą. Iki šios dienos ištirta 13,7 tūkst. šernų ir 10,1 tūkst. kiaulių iš visos Lietuvos teritorijos. Teigiamų afrikinio kiaulių maro atvejų kol kas nenustatyta.
„Dėl neaiškios situacijos kaimyninėje Baltarusijoje ir dėl AKM protrūkių Latvijoje bei Lenkijoje, Lietuvoje ir toliau bus vykdoma aktyvi kiaulių laikymo vietų stebėsena nustatytoje buferinėje AKM zonoje. Nustačius biologinės saugos priemonių nesilaikymo atvejus, gyventojai bus priversti laikomas kiaules nedelsiant paskersti, o jų mėsą naudoti tik atlikus AKM tyrimus. Išaiškinus nelegalius kiaulių laikymo atvejus (neregistruotose bandose arba nedeklaravus laikomų kiaulių skaičiaus), bus taikomos ypač griežtos sankcijos, net tokios, kaip kiaulių paėmimas ir sunaikinimas“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Artūras Šimkus.