Kiaulių paskerdimo buferinėje zonoje terminas artėja prie pabaigos

Dėl afrikinio kiaulių maro šių gyvulių augintojai, patenkantys į maro buferinės zonos vietovių sąrašą, privalo per dvi savaites paskersti kiaules.
Kiaulės
Kiaulės / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad tokių priemonių – kiaulių skerdimo – turi imtis tie, kas augina ne daugiau kaip šimtą kiaulių ir patenka į buferinių zonų sąrašą.

Vietovės, kuriose reikia išskresti kiaules išsidėsčiusios Alytaus mieste ir rajone, Anykščių, Druskininkų, Kupiškio, Lazdijų, Molėtų, Ignalinos, Rokiškio, Šalčininkų, Švenčionių, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Visagino rajonų vietose.

Detalų sarašą rasite – čia.

Paskersti kiaules reikia iki gruodžio 15 dienos. Savo reikmėms arba skerdyklose. Kiaulių skerdimo terminas nebus pratęstas.

Vangi ir neefektyvi prevencija

„Afrikinio kiaulių maro virusas plinta šernų populiacijoje ne tik Lietuvos, bet Lenkijos, Latvijos ir Estijos teritorijose. Atsižvelgus į ligos sukėlėjo atsparumą ir plitimo būdus, tikėtina, kad šis virusas užkrėstose teritorijose išsilaikys dar ilgai, o tikimybė, kad užsikrės ir naminės kiaulės, labai didelė, ypač įvertinus tai, kad smulkieji Lietuvos kiaulių laikytojai vangiai ir neefektyviai taiko biologinės saugos priemones, dažnai neturi galimybių jas taikyti ilgesnį laiką. Tai patvirtina ir kaimyninės Latvijos patirtis, kur smulkiuose ūkiuose nustatyti 32 šio maro protrūkiai“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Prieš skerdžiant kiaules, laikytojai privalo apie tai informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas ar įgaliotus veterinarijos gydytojus, kad atvykę specialistai galėtų atlikti kiaulių klinikinę apžiūrą ir atrinkti mėginius afrikinio kiaulių maro tyrimams.

Gaus kompensacijas

Laiku įgyvendinę šį nurodymą laikytojai galės kreiptis dėl valstybės teikiamos kompensacijos, numatytos už buferinėje zonoje laikytų kiaulių paskerdimą, jeigu nebuvo anksčiau pasinaudoję šia kompensacija.

Kiaulių savininkai, įtariantys, kad jų gyvuliai serga, turi nedelsiant kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus arba teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai