Kinijos institucijos mėgina kontroliuoti kainas ir šiam tikslui netgi nusprendė panaudoti šalies kiaulienos atsargas, kadangi ligos sukelta krizė gali suduoti stiprų smūgį politinei ir ekonominei sistemoms.
Siekdama sumažinti kiaulienos kainų nestabilumą, Kinija pasirengusi „skatinti importo didėjimą bei importo įmonių plėtrą“, – pažymėjo oficialus Kinijos prekybos ministerijos atstovas Gao Fengas.
Manoma, kad bendras kiaulienos importas šiais metais viršys 3 mln. tonų, pareiškė žurnalistams Gao Fengas per spaudos konferenciją.
Kinijos muitinės duomenimis, praėjusiais metais importas siekė tik apie 1,2 mln. tonų.
Nuo lapkričio pradžios padidintas kiaulienos, gyvų galvijų ir šaldytos kiaulienos importas leido sumažinti kiaulienos kainas 16,5 proc., pridūrė ministerijos atstovas.
Remiantis oficialiais statistiniais duomenimis, dėl plačiai paplitusių afrikinio kiaulių maro protrūkių nuo 2018 metų rugpjūčio mėnesio buvo sunaikinta daugiau nei milijonas kiaulių, tačiau manoma, kad tikrasis skaičius buvo daug didesnis.
Dėl šios priežasties kilo ir kitos rūšies mėsos kainos, įskaitant jautieną, vištieną, antieną, taip pat kiaušinių kainos, vartotojams renkantis kitus baltymų šaltinius.
Siekdamas patenkinti paklausą, Pekinas padidino kiaulienos importą.
Europos Komisijos duomenimis, sausio–balandžio mėnesiais siuntų iš Europos Sąjungos skaičius išaugo 37 procento.
Dar vienu dideliu importo šaltiniu tapo Brazilija.
Kiek anksčiau šį mėnesį Kinija taip pat pareiškė planuojanti atnaujinti jautienos ir kiaulienos importą iš Kanados, kuris buvo nutrūkęs birželį dėl įtampos dviejų šalių santykiuose, susijusios su Kinijos milžinės „Huawei“ finansų direktorės suėmimu Kanadoje.
Be importo didinimo, Kinija planuoja parduoti daugiau mėsos iš rezervų, kad „užtikrintų, jog bus patenkintas poreikis“ artėjant Kinų naujiesiems metams, pranešė Gao Fengas.