Generalinė muitinės administracija ketvirtadienį pranešė ketinanti sustiprinti krovinių ir keleivių bagažo iš Pietų Korėjos patikrinimus, o visos neteisėtai įvežtos kiaulės bus sunaikintos.
Šią savaitę Pietų Korėja patvirtino pirmąjį afrikinio kiaulių maro atvejį Padžu mieste, esančiame netoli sienos su Šiaurės Korėja, o žemės ūkio ministras Kimas Hyun-soo (Kimas Hjunsu) pranešė, kad bus sunaikinta 3950 kiaulių trijose Padžu fermose.
Birželio mėnesį Seulas teigė esant labai tikėtina, jog liga gali „atkeliauti“ į šalį iš Šiaurės Korėjos ir nurodė prie sienos esančiuose ūkiuose statyti tvoras, kad būtų išvengta galimo kiaulių ir šernų kontakto.
Maždaug prieš tris mėnesius Pchenjanas pranešė Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai, kad vienoje fermoje, esančioje netoli sienos su Kinija, nuo afrikinio kiaulių maro krito dešimtys kiaulių, pažymėjo Pietų Korėjos žemės ūkio ministerija.
Virusas nėra kenksmingas žmonėms, tačiau sukelia hemoraginę kiaulių karštinę, kuri beveik visada būna mirtina gyvuliams.
Kinijoje mėsos kainos per pastaruosius metus išaugo 50 proc., todėl Pekinas ėmėsi įvairių priemonių problemai spręsti, įskaitant tai, kad kiaulienos importui iš JAV netaikomi prekybos muitai, o ketvirtadienį aukcione buvo parduota 10 tūkst. tonų kiaulienos iš strateginių atsargų.
Kaip pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, šį mėnesį iš valstybės atsargų buvo parduota ir 2,4 tūkst. tonų jautienos bei 1,9 tūkst. tonų avienos.
Šių žingsnių imtasi artėjant savaitę trunkančiai nacionalinei šventei bei 70-osioms Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinėms spalio 1 dieną.
Prekybos ministerija po aukciono pareiškė, kad tiekimas rinkoje iš esmės yra „užtikrintas“.
Praėjusį mėnesį JT maisto ir žemės ūkio organizacija pranešė, kad beveik Azijoje krito arba dėl ligos plitimo buvo sunaikinta beveik 5 mln. kiaulių.
Penktadienį tyrimo išvadoje „Jeffries“ analitikai perspėjo, kad Kinijos kiaulienos krizė „toli gražu dar nesibaigė“.