Kupiškio ir Zarasų rajonai laikomi AKM užkrėsta teritorija, juose nuolat vykdoma AKM stebėsenos programa, pagal kurią kas savaitę apžiūrimi miškai, ieškoma nugaišusių šernų, jie surenkami, ištiriami ir sunaikinami, o šernai medžiojami tik mėginių atrinkimo tikslais, suderinus su teritorinėmis Valstybinėmis maisto ir veterinarijos tarnybomis.
Kupiškio rajono Šimonių ir Zarasų rajono Zarasų seniūnijų miškuose, kuriuose rasti AKM užsikrėtę šernai, taikomi laikini medžioklės apribojimai.
„Tai, kad per pastarąsias dvi savaites nustatyti tik du AKM atvejai, nereiškia, kad liga traukiasi iš Lietuvos. Tiesiog šiuo laikotarpiu daugelyje medžioklės plotų šernai nemedžiojami, nes jų patelės ruošiasi atsivesti šerniukų. Pirmamečiai ir antramečiai šernai išstumiami iš bandos, jie stengiasi užsiimti naujų teritorijų. Šalyse, kuriose pasireiškė AKM, protrūkių skaičius padidėjo balandžio–gegužės mėnesiais. Tai siejama su šernų jauniklių atsivedimu ir šernų judėjimu į naujas, laisvas bei AKM užkrėstas teritorijas. Sumažinus medžioklės apimtis, mažėja ir AKM tyrimams pristatomų mėginių skaičius, tuo pačiu ir AKM nustatymo galimybės. Medžiotojų nuolat prašome bendradarbiauti su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, pristatyti sumedžiotų ar rastų nugaišusių šernų mėginius ištirti dėl AKM“, – pranešime cituojamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.
Šiais metais Lietuvoje užregistruota 16 AKM atvejų šernams, iš kurių 2 nustatyti Alytaus, 4 – Kupiškio, 3 – Švenčionių, 3 – Zarasų, 3 – Varėnos ir 1 – Jonavos rajonų savivaldybėse.