Delegacija, vadovaujama trakėnų asociacijos direktorių Larso Germanno bei Neel-Heinricho Schoofo, šios veislės žirgų istorijos tyrinėtojo Erhardo Schulte, aplankė mūsų šalies augintojus: UAB „Lietuvos žirgyno“ Vilniaus skyrių, filialą „Nemuno žirgynas“ ir R.Bajorino veislinių žirgų ūkį.
Didelį vokiečių susidomėjimą sukėlė ne tik trakėnų žirgų veislinis branduolys, bet ir užliejamos Nemuno pievos, kur ganosi žirgai. Svečiai iš Vokietijos taip pat aplankė netoli Rambyno kalno (Pagėgių savivaldybė) esantį Šereiklaukio kaimą. Šiame krašte 1730 m. tai buvęs didžiausias krašto žirgynas, kuriame auginti žirgai ir buvo trakėnų veislės pradininkai.
Eržilų darbingumo testą bus galima atlikti ir Lietuvoje
Vokietijos trakėnų veislės žirgų asociacija su UAB „Lietuvos žirgynas“ sutarė glaudžiai bendradarbiauti ne tik veisline, bet ir sportine kryptimi. Lietuviai gavo kvietimą dalyvauti Vokietijoje rengiamuose žirgų aukcionuose bei bendradarbiauti, įsteigiant 70 dienų eržilų darbingumo testą UAB „Lietuvos žirgyne“ , kuriame galės dalyvauti visoje Europoje veisiamų jojamųjų žirgų veislių asociacijų eržilai.
Šio eržilų darbingumo testo metu įvertinamos geriausios darbinės žirgų savybės, o jam atlikti šiuo metu žirgai iš Lietuvos vežami į užsienį. Planuojama, kad darbingumo testą „Lietuvos žirgyne“ bus galima atlikti jau pavasarį.
Nugalėjo penkiamečių žirgų grupėje
Tarptautiniame trakėnų federaliniame turnyre liepos 21-24 d. Lietuvos atsovai – UAB „Lietuvos žirgyno“ raiteliai Raimonda Samušytė, Kostas Gaigalas ir Gediminas Paškevičius bei šeši trakėnų veislės šiame žirgyne gimę ir išauginti žirgai su 12 šalių atstovais varžėsi klasikinio žirginio sporto šakose: konkūruose, dailiojo jojimo, trikovės rungtyse.
Penkiamečių žirgų grupėje, susumavus visų dienų varžybų rezultatus, nugalėtoja buvo pripažinta Raimonda Samušytė su žirgu Hamberis. Lietuvos raitelis Kostas Gaigalas su žirgu Habtenu užėmė pirmą vietą konkūro rungtyje, įsteigtą eržilų Horalo ir Davido atminimui pagerbti.
Primename, kad trakėnų veislės žirgas Horalas, gimęs „Nemuno žirgyne“, sėkmingai startavęs Lietuvoje ir parduotas į JAV, yra vienas iš garsiausių pasaulyje trakėnų veislės konkūrinės krypties žirgų pasaulyje.
Apie trakėnų veislę
Trakėnų žirgų veislė buvo išvesta dar XVIII a. viduryje, lietuviškas ir prūsiškas kumeles kryžminant su geriausiais įvairių veislių eržilais. Ši žirgų veislė išsiskiria išvystytu raumenynu, taisyklingu eksterjeru, grakštumu, gerais aliūrais ir lengvu šuoliu.
Šiandien trakėnai yra priskiriami prie nykstančių žirgų veislių. Šiemet trakėnų veislė įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą. Genofondo saugojimo funkcijas šalyje įgyvendina „Lietuvos žirgynas“ – šiuo metu žirgyne yra saugoma per 400 trakėnų žirgų ir tai pasaulyje didžiausia trakėnų veislės banda.