Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvoje – baravykų krizė

Dzūkijos grybų perdirbėjai susirūpinę: grybų Lietuvos miškuose nedaug, voveraičių kasdien superkama penkiskart mažiau nei pernai, baravykų kol kas į supirkimo punktus neatneša niekas. Grybų derliaus stygius juntamas ir pagrindinėse užsienio importo rinkose, iš kur jie įvežami – Rusijoje, Ukrainoje. Šiek tiek Lietuvos perdirbėjus gelbsti baltarusiai.
Grybai turguje
Grybai turguje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nors už kilogramą voveraičių mokama beveik dvigubai daugiau nei pernai – po 3,70 Eur, 2018 metais grybautojai jų atneša vos po kelis kilogramus.

2017 metais grybai augo kaip ant mielių, sako grybų perdirbėjai, trečdalis nesurinktų liko miškuose, o tokio prasto derliaus kaip šiemet jie neprisimenantys.

Voveraitės Dzūkijos miškuose pradėjo dygti vos prieš porą savaičių. Gausesnis jų derlius – Švenčionių, Zarasų ir Anykščių rajonuose.

Dėl sausros ir karščių trūksta grybų pagrindinėse importo rinkose – Rusijoje ir Ukrainoje. Baravykų kol kas nesiūlo pirkti ir rumunai, nes visi jie – sukirmiję, o tokie dabar nepageidaujami. Todėl supirkimo ir pardavimo kainos kyla ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Lietuvoje superkamų miško grybų lieka apie 5 proc. Pasak perdirbėjų, didžiausi konkurentai miško grybams – dirbtinai išauginti ir nebrangiai parduodami grybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?