Apie galimus atleidimus centras pranešė Užimtumo tarnybai, nurodęs, kad dėl to įspėti 39 darbuotojai.
Tarnyba pirmadienį BNS pranešė, kad Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras nori atleisti 11 chemikų, septynis mokslo darbuotojus, penkis chemijos technikus, keturis dirvožemininkus.
Centras aiškina, kad Mokslo taryba kovo 27-ąją nutarė patvirtinti naują struktūrą – be dirvožemio, durpių, vandens ir nuotekų, maisto, pašarų, pesticidų ir trąšų tyrimais užsiimančios Kaune įsikūrusios Agrocheminių tyrimų laboratorijos.
Jos uždarymo priežastis – nepakankama mokslinė veikla.
Kaip BNS sakė centro direktorius Gintaras Brazauskas, laboratorijos atsisakoma „dėl finansavimo klausimo“: „Jeigu bus rastas finansavimas, gali būti ir kiti sprendimai – centro Mokslo taryba jį gali atšaukti“.
Jis taip pat pabrėžė, kad darbuotojams dar kol kas neįteikiami atleidimo lapeliai.
„Nes yra tam tikras politinis kontekstas, yra svarstymai įvairiame politiniam lygmenyje, kaip tą laboratoriją išsaugoti, todėl žiūrime, koks bus politinis sprendimas“, – BNS teigė centro vadovas.
Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis BNS teigė, kad Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijos klausimą komitetas svarstys trečiadienį.
Komiteto vadovas tvirtino, kad laboratoriją reikia išsaugoti.
„Ji reikalinga ir bus reikalinga įsigaliojus naujiems (Europos Sąjungos – BNS) reglamentams, tame tarpe ir dirvožemio. Tyrimai bus privalomi. O akredituotos laboratorijos galime ir neturėti, o ji yra akredituota, tai gerai, nes jos duomenys, kitaip tariant, yra patikimi“, – aiškino parlamentaras.
„Mes ieškosime, kas galėtų būti tos laboratorijos „tėvai“, nes Žemdirbystės institutui ji pasidarė nebereikalinga“, – BNS teigė V. Pranckietis.
Iš viso dabar Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre dirba 481 darbuotojas.