Įgyvendinus šiuos žingsnius bus užkirstas kelias užkrečiamųjų ligų patekimui į kiaulių auginimo ūkius ir užtikrintas griežtų biologinės saugos reikalavimų įgyvendinimas.
Tam, kad jau šiuo metu būtų galima vykdyti prekybą gyvomis kiaulėmis ir užtikrinti, kad būtų galima vykdyti gyvų kiaulių eksportą į Rusiją ir užtikrinti apsaugą nuo užkrečiamų ligų, nutarta įvertinti jau veikiančias kiaulių pakrovimo vietas, kurios įsteigtos kiaulių laikymo ūkiuose, taip, kad būtų išvengta galimo infekcijos patekimo į ūkį. Taip pat abi pusės pritarė idėjai suskirstyti Lietuvos kiaulių auginimo ūkius pagal biologinės saugos reikalavimus į rekomendacines biologinės saugos kategorijas.
„VMVT pagal biologinės saugos kriterijus dar kartą įvertins Lietuvos fermas bei suskirstys jas į šias biologinės saugos kategorijas: aukščiausios, vidutinės ir mažos. Ūkių sąrašą planuojame patalpinti tarnybos tinklalapyje, taip pat pateiksime ir Rusijos Federacijai“, - sakė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotojas Marius Masiulis.
„Po šiandienos susitikimo turime aiškų planą, kas bus daroma toliau, sprendžiant gyvų kiaulių eksporto draudimo į Rusiją klausimą. Buvo pasiektas vieningas nutarimas kartu su VMVT ir todėl tikimės palankių Lietuvos kiaulių augintojams rezultatų tolesnėse derybose“, - sakė Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos viceprezidentas Valdemaras Sadaunykas.
Praėjus 4 mėnesiams nuo klasikinio kiaulių maro Lietuvoje suvaldymo ir 2 mėnesiams nuo Europos Sąjungos apribojimų atšaukimo Lietuva vis dar neeksportuoja kiaulių į Rusiją, kuri yra viena svarbiausių rinkų kiaulių augintojams.