FAO skaičiuojamas maisto kainų indeksas gegužę sudarė 162,5 punkto ir buvo 3,1 punkto, arba 1,9 proc., mažesnis negu balandį.
Dėl COVID-19 plitimo šio indekso smukimo tendencija stebima jau keturis mėnesius iš eilės, rašoma ataskaitoje.
Pieno produktų kainų indeksas, palyginti su balandžio mėnesiu, smuko 7,3 proc. ir tai lėmė staigus sviesto bei sūrio kainų kritimas dėl sezoninių veiksnių. Palyginti su 2019 metų geguže, šis rodiklis krito 19,6 procento.
Tuo tarpu cukraus kainų indeksas, palyginti su balandžiu, pakilo 7,4 proc., nes vėl pradėjo kilti tarptautinės naftos kainos, o derlius Indijoje ir Tailande buvo mažesnis negu tikėtasi.
Grūdų kainų indeksas smuko 1 procentu. Paaugo tik kai kurių rūšių ryžių kainos, o „kviečių eksporto kainos krito, nes prognozuojama, jog tarptautinės atsargos bus visai pakankamos“.
Augalinių aliejų kainų indeksas smuko 2,8 proc., pasiekęs žemiausią lygį per dešimt mėnesių.
„Rapsų ir saulėgrąžų aliejaus kainos pakilo, tačiau palmių aliejaus kainos smuko ketvirtą mėnesį iš eilės ir tai lėmė silpna paklausa šį aliejų importuojančiose šalyse, taip pat didesnės negu tikėtasi gamybos apimtys ir komercinės atsargos didžiausiose šį aliejų eksportuojančiose šalyse“, – rašoma ataskaitoje.
Mėsos kainų indeksas gegužę, palyginti su balandžiu, smuktelėjo 0,8 proc., o per metus – nusileido 3,6 procento. Pabrango jautiena, tačiau toliau pigo paukštiena ir kiauliena.
FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.