Įtarimai dėl ligos kilo ūkyje staiga nugaišus vienai kiaulei, todėl jos gaišenos ir kitų laikytų kiaulių kraujo mėginiai pristatyti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI), ūkiui nustatyti laikini apribojimai. Per savaitgalį nugaišo likusios dvi kiaulės, o rugpjūčio 10 dieną ūkyje patvirtinus AKM, ūkyje pradėti ligos židinio likvidavimo ir dezinfekavimo darbai.
Aplinkui ūkį nustatytos 3 kilometrų apsaugos ir 10 kilometrų stebėsenos zonos, kurios apima Kauno, Jurbarko, Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių teritorijas. Jose vykdomas kiaulių laikytojų ir jų laikomų kiaulių surašymas, siekiant nustatyti, ar AKM nėra išplitęs.
VMVT specialistų grupė pradėjo tyrimą, kad būtų išsiaiškinta, kaip virusas pateko į ūkį. Pirminiais duomenimis, šiame ūkyje nustatyta biologinio saugumo priemonių neatitikimų: kiaulės laikytos laikiname, nesandariame statinyje, neefektyvus dezobarjeras, netinkamai naudoti darbo drabužiai ir kita. Ūkis įsikūręs vos už 100 metrų nuo miško, visa tai sudarė didelę riziką virusui iš gamtos patekti į kiaulių laikymo vietą.
AKM šalies laukinėje gamtoje cirkuliuoja jau septintus metus, šiemet jis patvirtintas 174 šernams – 100 sumedžiotų ir 74 nugaišusiems.