„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Embargas – į naudą: lietuviškų pieno produktų šiemet eksportuota beveik 6 kartus daugiau

Vis pasikartojantis Rusijos embargas Lietuvos pieno produktams gerokai pakoregavo ekonominius pieno produktų gamintojų interesus ir eksporto geografiją. Dalį produkcijos lietuviai jau eksportuoja į egzotiškas Rytų rinkas, kur ypač paklausiu tapo iš Lietuvos atvežtas pienas.
Pieno produktai
Pienas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, Lietuvos įmonės eksportuoja į JAV, Kazachstaną, Vietnamą, Azerbaidžaną, Singapūrą, Izraelį, Tadžikiją, Turkmėniją, Honkongą, Kirgiziją, Malaiziją, Japoniją, Egiptą, Indoneziją, Bahamas, Korėją, Tailandą, Maroką, Libaną, Jemeną, Saudo Arabiją, Malavį, Filipinus, Bangladešą, Pakistaną.

Gali tapti pagrindine rinka

Iki šiol lietuviškų produktų eksporto kryptys į šiuos Rytų kraštus nebuvo pagrindinės, tačiau situacija stipriai keičiasi.

Iki šiol lietuviškų produktų eksporto kryptys į šiuos Rytų kraštus nebuvo pagrindinės, tačiau situacija stipriai keičiasi.

VMVT statistika rodo, kad Rytų rinkose kol kas patys paklausiausi yra lietuviški pieno produktai. 2014 m. lapkričio mėnesį pieno produktų iš Lietuvos eksportuota gerokai daugiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu – 17 044 t (pernai – 3 405 t), iš jų: 11 221 t (14 t) pieno, 2 045 t (507 t) maistinių pieno miltų, 1 525 t (1 354 t) sūrių, 877 t (161 t) sviesto, 507 t (165 t) pieno konservų.

„Eksporto rinkas pakeisti nelengva, tačiau, akivaizdu, kad pasirinkimas tikrai yra. Visa tai teikia vilčių, kad mūsų pieno sektorius vėl augina raumenis ir sunkūs laikai pieno gamintojams amžinai nesitęs“, – pokyčius vertina žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Plečia rinką

Lietuviškų pieno gaminių šiemet lapkritį įsivežė net kelios naujos šalys: Saudo Arabija 294 t įvairių pieno produktų, Korėja – 9 t varškės t ir sviesto, Tailandas – 6 t sūrio, Filipinai – 250 t pieno cukraus, o kelios šalys šimtus tonų pieno miltų – Jemenas 150 t, Malavis 25 t, Bangladešas 375 t, Pakistanas 250 t.

Japonija, pernai lapkričio mėnesį nusipirkusi 100 t pieno išrūgų, šiemet lapkritį įsivežė jų ne tik dar daugiau (175 t), bet dar ir 450 t pieno miltų. Kirgizija, anksčiau rodžiusi susidomėjimą tik žuvimi ir jos gaminiais, dabar nusipirko ir 12 t pieno košių. Tadžikija, pernai lapkritį importavusi tik pašarų priedus, dabar iš Lietuvos sulaukė ir 36 t pieno produktų (pieno, sviesto, varškės, sūrių, pieno gėrimų) krovinio. Gerokai daugiau nei pernai pieno konservų ir pieno miltų įsigijo Libija bei Indonezija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų