Prancūzijos vyriausybė norėdama apsaugoti savo ūkininkus šiemet leido sumedžioti 36 vilkus, ankstesniais metais limitas buvo 24.
Nuo rugpjūčio mėnesio pradėjo veikti medžiotojų brigada, kuri padės žemdirbiams susiduriantiems su vilkų antpuoliais, susidoroti su plėšrūnais.
Prancūzijos vyriausybė taip pat sieks, kad vilkai nebūtų laikomi griežtai saugoma rūšimi pagal Berno konvenciją.
Anot šalies pareigūnų, nesiekiama sunaikinti vilkų populiacijos, bet norima apsaugoti naminius gyvulius.
Šiemet nuo pilkųjų plėšrūnų labiausiai kenčia ūkininkai gyvenantys Provanso -Alpių-Žydrojo Kranto ir Savojos regionuose.
Praėjusiais metais medžiotojai nušovė 17 vilkų, šiemet Prancūzijos Aplinkos ministerija ketina išduoti dar daugiau leidimų juos medžioti.
Per pastaruosius 10 metų Prancūzijoje vilkų skaičius padidėjo iki 300, apskritai Europoje jų yra 12 0000.
Per pastaruosius penkerius metus fiksuojama dvigubai daugiau išpuolių, o 2014 metais plėšrūnai užpuolė 8500 avių.
Praėjusiais metais medžiotojai nušovė 17 vilkų, šiemet Prancūzijos Aplinkos ministerija ketina išduoti dar daugiau leidimų juos medžioti.
Pavojingoje situacijoje atsidūrė ir Vokietija pastebima, kad vilkų skaičius stipriai išaugo, tad baiminamasi dėl ūkininkų ir jų ūkių apsaugos. Anot Vokietijos mokslininkų, dabar svarbiausia išsaugoti balansą tarp žmogaus ir laukinės gamtos.
Lietuvoje vilkų statistika yra prieštaringa: anot vienų skaičiavimų jų yra daugiau nei 700, kiti teigia, kad šių plėšrūnų Lietuvos miškuose yra 292.
Praėjusiais metais ūkininkai patyrė žalos už 49 tūkstančius eurų, o šiemet ši suma siekia 75 tūkstančius.