Dordogno regione pastaruoju metu buvo patvirtinti 7 didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejai.
Pirmasis protrūkis nustatytas mažame nekomerciniame ūkyje Biras kaime, kuriame buvo laikomos 32 naminės vištos. 22 paukščiai nugaišo dėl ligos, likę buvo sunaikinti. To paties regiono Saint Paul la Roche kaime patvirtintas antras to paties potipio (H5N1) atvejis ančių ūkyje. Siekiant išvengti ligos išplitimo, visos laikytos antys (apie 14 tūkst.) buvo sunaikintos.
H5N2 tipo paukščių gripo protrūkis Dordogno regione taip pat užfiksuotas Domme kaime, komerciniame ūkyje, kuriame buvo laikomos 1 168 žąsys ir 170 ančių. Kiti šio tipo paukščių gripo atvejai patvirtinti imant mėginius iš nustatytų apsaugos ir stebėjimo zonų.
Landes regione patvirtintas H5 potipio didelio patogeniškumo paukščių gripas. Liga nustatyta ančių ūkyje, kuriame buvo laikoma apie 500 paukščių. Kitas H5N9 potipio viruso protrūkis užfiksuotas perlinių vištų ūkyje.
Haute-Vienne regione nedideliame paukščių ūkyje (apie 250 vištų), ištyrus tris vištų gaišenas, buvo patvirtintas didelio patogeniškumo H5N1 atvejis.
Prancūzijos atsakingos institucijos ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių. Veterinarijos specialistai atliko ūkių valymą ir dezinfekciją, aplink protrūkių vietas nustatė 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonas, visi paukščiai ligos židiniuose sunaikinti.
„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pažymi, kad H5, H5N1, H5N2 ir H5N9 paukščių gripo virusų keliama rizika žmonių sveikatai yra nedidelė, tačiau paukščiams šis virusas yra mirtinas. Todėl mūsų šalies paukščių augintojai turi saugoti savo paukščius nuo kontaktų su laukiniais, taip pat griežtai laikytis biologinės saugos reikalavimų“, – teigia VMVT.
Kilus bent menkiausiam įtarimui dėl pasikeitusio paukščių elgesio ar sveikatos būklės, reikia nedelsiant kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinius padalinius arba pranešti visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403.