Praėjusį penktadienį A.Vinkus su kitais delegacijos nariais susitiko su Rusijos vartotojų teisų gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovu Genadijumi Oniščenka.
Interviu „LRT radijui“ Vyriausybės vadovas pasigyrė, kad jeigu ne jo ir A.Vinkaus ryšiai, susitikimas apskritai nebūtų įvykęs.
„Jeigu ne A.Vinkus ir, nebūsiu šį kartą kuklus, pasakysiu, – ne mano ryšiai su kai kuriais buvusiais pasaulio žinomais sportininkais, kurie šiuo metu yra Rusijos Dūmoje, ir kai kurie žmonės šiuo metu dirbantys Rusijos prezidentūroje, su kuriais man teko irgi bendrauti anksčiau, ir kurie turi pačius geriausius prisiminimus, tai jokios durys, jokiai Lietuvos delegacijai pas poną G.Oniščenką nebūtų atsidarę“, – sakė A.Butkevičius.
Jeigu ne A.Vinkus ir ne mano ryšiai su kai kuriais buvusiais pasaulio žinomais sportininkais, kurie šiuo metu yra Rusijos Dūmoje, tai jokios durys, jokiai Lietuvos delegacijai pas poną G.Oniščenką nebūtų atsidarę.
Tačiau 15min.lt, Vyriausybės paklaususi apie šio susitikimo rezultatus, gavo atsakymą, jog jame buvo sutarta, kad toliau problemos bus sprendžiamos ekspertų, specialistų lygmenyje, kad draudimas įvežti produktus būtų panaikintas.
„G.Oniščenka sutiko, kad problemas galima išspręsti“
15min.lt atsiųstame atsakyme taip pat teigiama, kad dėl draudimo į Rusiją įvežti pieno produktus Vyriausybė nuolat dirba keliomis kryptimis: su Europos Sąjungos institucijomis, ir per įvairius asmenis, galinčius kontaktuoti su Rusijos institucijų vadovybe – ir per ambasadą, ir per muitinės tarnybą.
Anot pranešimo, susitikimui su G.Oniščenka pasirinktas A.Vinkus, nes jo ryšiai ir diplomatiniai gebėjimai iki šiol prisimenami ir pačioje Rusijoje.
„Matydamas, kad su šiuo žmogumi gali būti kalbamasi, premjeras davė tokį pavedimą, nes Vyriausybė siekia kaip įmanoma skubiau išspręsti iškilusius klausimus. Be to, į Maskvą vyko ne vienas patarėjas bet visa Lietuvos pieno perdirbimo įmonių vadovų delegacija, be kurios tai pat nebūtų buvę konstruktyvaus pokalbio. Susitikime aptartos abiems pusės svarbios problemos, susijusios su draudimu įvežti į Rusiją lietuvišką pieno produkciją, ir, kaip įmanoma, skubesni jų sprendimo būdai“, – rašoma atsakyme.
Anot jo, Lietuvos delegacijai išsamiai paaiškinta, kokie pažeidimai aptikti, o Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas sutiko, jog problemas galima išspręsti.
Vyriausybė dar kartą teigia, kad kreipimąsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) laiko kraštutine priemone, tuo metu problemas stengiamasi išspręsti kitaip – dvišaliu lygmeniu. G.Oniščenko yra sakęs, kad jeigu Lietuva konfliktą spręs per PPO, tai pailgins procesą.