Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Premjerė: nesikooperuojantys pieno gamintojai neturėtų išrašyti sąskaitos Vyriausybei

Pieno gamintojams protestuojant dėl kritusių pieno supirkimo kainų ir reikalaujant didesnės Vyriausybės paramos, premjerė Ingrida Šimonytė kartoja, kad problemą išspręsti galima didinant ūkininkų derybines galias jiems kooperuojantis.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Anot premjerės, žemdirbiams nesijungiant, jie neturėtų „išrašyti sąskaitos“ Vyriausybei dėl patiriamų nuostolių.

„Ne tokiais būdais problemos yra sprendžiamos. Todėl, kad iš esmės tai derybinės galios klausimas, tie subjektai, kurie stambūs, kur yra masto ekonomija, kurie tiekia didelius kiekius, turi derybinę galią, jie ir dabar tą kainą, tiekdami pieną, išsaugo pakankamai didelę. O mažiukai, kuriems kol kaina buvo aukšta, atrodė, kad jungtis galbūt nėra didelio reikalo (...), o dabar turi apie viską pagalvoti valdžia“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė premjerė.

„Galvojame, stengiamės ieškoti sprendimų proto ribose, bet ne tokių sprendimų, kur tiesiog valstybei išrašai sąskaitą už viską ir valstybė turi už viską sumokėti“, – pridūrė ji.

I.Šimonytė pabrėžė, kad praėję metai žemės ūkio produkcijos gamintojams buvo rekordiniai, žemės ūkio produktų supirkimo kainos augo nuo 50 iki 70 procentų.

„Kas atsitiko praėjusių metų pabaigoje ir šių metų pradžioje, kainos pradėjo koreguotis, kai kurios labai staigiai, ir pieno kainos tame tarpe. Didieji ūkiai, kurie turi gerą derybinę galią su perdirbėjais, ant jų korekciją permesti nėra lengva, ant mažesniųjų ūkių korekcijos permetimas yra bloga susiklosčiusi tradicija per daugybę metų, nes perdirbėjai puikai žino, jei jie taip elgsis, tada visada triukšmą galima kelti prie Vyriausybės, reikalauti, kad Vyriausybė dengtų dalį kainos“, – sakė I.Šimonytė.

„Reikia suprasti, kad mes dengiame kainą, kuri yra ne Lietuvos vartotojų kaina, o kaina, kuria Lietuvos perdirbėjai išlaiko savo konkurencingumą užsienio rinkose“, – kalbėjo ji.

„Reiškia, mes dotuojame tokiu būdu Lietuvos perdirbėjų galimybę konkuruoti užsienio rinkose, nors Lietuvos vartotojas ant lentynos pirkdamas pieną sumoka visiškai europietišką kainą. (...) Čia yra šioks toks moralės klausimas, vis dėl to, tai kieno čia turėtų būti atsakomybė“, – tvirtino ministrė pirmininkė.

Vilniuje prie Seimo ketvirtadienį kiek daugiau nei 1 tūkst. ūkininkų, auginančių karves ir tiekiančių pieną perdirbėjams, surengė protesto akciją.

Ji rengta tęsiantis pieno gamintojų nepasitenkinimui nukritus žaliavinio pieno supirkimo kainoms ir valdžiai atsisakant skirti reikalaujamą 40 mln. eurų dydžio paramą. Be to, ūkininkai siekia žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsistatydinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai