„Pagrindinis protesto tikslas – turi būti vienodinamos sąlygos Lietuvos ir Baltijos šalių ūkininkams, didinamos tiesioginės išmokos. Tačiau bus keliamos ir kitos problemos, kaimų plėtra, jaunų ūkių vystymas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A.Svitojus.
Jo teigimu, planuojama, kad proteste dalyvaus iki 200 žmonių iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Latvijos. Iš Lietuvos bus apie 60 protestuotų, dagiau kaip 30 proc. jų – jauni ūkininkai.
Pasak A.Svitojaus, šiuo metu ES nevykdo savo įsipareigojimų Lietuvai. Dėl ES vidurkio nesiekiančių išmokų ūkininkai Briuselyje jau protestavo spalio 18 dieną, tačiau norimo rezultato pasiekti nepavyko.
Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vadovo Vytauto Buivydo teigimu, derybinis tikslas yra iki 2020 metų pasiekti ES vidurkį (266 eurus už hektarą).
„Tai yra optimistinis variantas“, – spaudos konferencijoje sakė V.Buivydas.
Anot jo, mažas finansavimas skatina žemės ūkio sektoriaus bei kaimų nykimą.
„Jaunųjų ūkininkų Lietuvoje yra tik 12 procentų. Jei mums nepavyks įtikinti Europos, kad gautume didesnes išmokas, kaimas ir toliau nyks“, – tvirtino V.Buivydas.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su su Lietuvos žemdirbius vienijančių organizacijų atstovais, taip pat pabrėžė, kad naujajam finansiniam periodui Europos Komisijos siūlomų tiesioginių išmokų dydis Lietuvai šiai dienai nėra priimtinas, nes jos ir vėl būtų gerokai mažesnės nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis.
Planuojant praėjusio 2014–2020 metų Bendrosios žemės ūkio politiką, Lietuvos žemdirbiai buvo surengę 6 protesto akcijas ir buvo pasiekta, kad iki 2019 metų vidutinė išmoka sieks 181 eurą, nors tada Lietuvai buvo siūloma 144 eurai.